Freddy Loix poznawał Peugeota 207 S2000

Freddy Loix szykuje się do walki w cyklu Intercontinental Rally Challenge oraz wybranych rundach mistrzostw Belgii. Wczoraj Belg odbył testy, nowego dla siebie, Peugeota 207 S2000 z Kronos Racing.

Freddy Loix szykuje się do walki w cyklu Intercontinental Rally Challenge oraz wybranych rundach mistrzostw Belgii. Wczoraj Belg odbył testy, nowego dla siebie, Peugeota 207 S2000 z Kronos Racing. Były kierowca fabryczny Peugeota, Mitsubishi i Hyundaia jeździł na mokrym asfalcie we wschodniej części Belgii. Gdy droga wysychała, polewano ją wodą z beczkowozów, aby zasymulować warunki spodziewane w przyszłym tygodniu podczas inauguracji mistrzostw Belgii - East Belgian Rally.

Wideo z testów

Plan minimum zakłada miejsce na podium, ale aby tego dokonać, Loix będzie musiał pokonać co najmniej cztery samochody WRC, dwa S2000 i kilka GT. W ubiegłym roku Loix Tomasz Czopik startowali VW Polo S2000 z Rene Georges Rally Sport. W sezonie 2008 za kierownicą "Polówek", także w East Belgian Rally, pojawią się - obrońca tytułu mistrza Belgii, Larry Cols oraz wschodząca gwiazda, Raphael Auquier, który szuka budżetu na IRC. W IRC, 37-letni Loix będzie reprezentował barwy Peugeot Belgique-Luxemburg, podobnie jak jego zespołowy kolega, wicemistrz tych rozgrywek, Francuza Nicolas Vouilloz. W trzecim 207 S2000 z Kronosa w każdej z rund będziemy oglądać innego, młodego kierowcę objętego programem "BF Goodrich Drivers Team". Rozgrywki IRC ruszą 4 kwietnia w Turcji.