Rajd Dakar 2008 odwołany!

Miesiące przygotowań, treningów, setki godzin spędzonych na przygotowanie samochodów i motocykli, wszystko na nic. Na dzień przed rozpoczęciem rajdu organizator odwołał go ze względów bezpieczeństwa.

Po zamordowaniu w Mauretanii czterech Francuzów przez nieznanych sprawców w wigilię Bożego Narodzenia ubiegłego roku, rząd Francji zdecydowanie odradził swoim obywatelom wyjazdu do tego kraju. Dotyczy to również francuskich uczestników tegorocznej edycji rajdu. Dodatkowo firma ubezpieczająca całą imprezę wycofała się ze względu na zbyt duże ryzyko ataku terrorystycznego, co spowodowało, że organizator, Amaury Sport Organisation podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji rajdu.

W rajdzie miało wziąć udział dziewięć polskich załóg, w tym na motocyklach: Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński, Krzysztof Jarmuz (KTM) i jadący samochodami: Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navarra), Łukasz Komornicki, Rafał Marton (Buggy SMG), Michał Gryszczuk, Michał Krawczyk, Robert i Ernest Góreccy (Land-Rover)

Nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Kwiecień jest w Lizbonie, gdzie rajd miał się rozpocząć i będzie nas informował na bieżąco o tym, czy jakieś dalsze decyzje dotyczące rajdu zostaną podjęte.

 

Marcin Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.