Salon Frankfurt 2011 | Renault Frendzy

Renault przedstawił koncept elektrycznego samochodu dostawczego. Może być on zapowiedzią konkurenta Peugeota Bippera, Citroena Nemo i Fiata Fiorino

Renault sporo inwestuje w rozwój napędu elektrycznego swoich samochodów, więc nie powinno dziwić, że najnowszy prototyp o nazwie Frendzy został wyposażony w taki właśnie napęd. Renault zaadaptowało go z Kangoo Z.E. Silnik elektryczny osiąga moc 59 KM i 226 Nm. Prędkość maksymalna została ograniczona do 130 km/h.

Frendzy jest promowany jako samochód sprawdzający się zarówno w firmie, jak i w rodzinie. Na pokładzie nie zabrakło sprytnie składanych siedzeń, ale też i systemu multimedialnego z tabletem BlackBerry PlayBook włącznie.

Renault Frendzy może być zwiastunem konkurenta dla rodziny małych furgonów Bipper, Nemo, Fiorino. Wygląd zewnętrzny, a ściślej mówiąc bryła nadwozia i wielkość auta wskazują, że te przypuszczenia mogą okazać się prawdziwe.

Niestety nie wiadomo, jaki napęd zostanie zastosowany w tym aucie, ale można spodziewać się zarówno wersji z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznej. Prototyp będzie można zobaczyć na żywo podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Renault Frendzy

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Frankfurt 2011 | Nowa B-Klasa już we wrześniu

Frankfurt 2011 | Trzecie wcielenie Opla Zafiry

Renault Kangoo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.