Audi A3 e-Tron

Pierwszym modelem marki Audi z napędem elektrycznym, dostępnym w salonach sprzedaży będzie prawdopodobnie A3. Wersja e-Tron ma dysponować silnikiem o mocy 130 KM i rozpędzać do setki w 11 sekund

Sportowe bolidy napędzane silnikami elektrycznymi w rodzaju R8 e-Tron to głównie przygrywka przed wprowadzeniem na rynek samochodów elektrycznych dla ludu i sposób na przykucie uwagi do tego typu aut. Audi chce jednak, by to A3 jako pierwsze trafiło do sprzedaży.

Układ napędowy jest podobny, jak w konwencjonalnych Audi A3. Paliwo, czyli w tym przypadku prąd elektryczny magazynowany jest w akumulatorach umieszczonych w tylnej części pojazdu, pod jego podłogą. Zasila on silnik elektryczny umieszczony pod maską i napędzający przednie koła samochodu. Moc silnika wynosi 130 KM, natomiast moment to aż 270 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie ok. 11 sekund. Zasięg elektrycznego Audi to nie więcej, niż 150 km.

Sprzedaż sportowego R8 E-Tron ma się rozpocząć w 2013 roku. To może oznaczać, że A3 e-Tron zostanie zaprezentowany w wersji produkcyjnej w przyszłym roku.

Marcin Lewandowski

Audi Q3 - zmora BMW

Brazylia zza kierownicy | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.