Tramwaje. Al. Sikorskiego zamknięta częściowo [MAPA]

Do 3 maja drogowcy muszą wyłączyć z ruchu tę arterię na odcinku od skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303 do ul. Pstrowskiego. A od poniedziałku zmiany w ruchu na ul. Żołnierskiej.

- Na ul. Pstrowskiego jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa - przypomina biuro prasowe Urzędu Miasta w Olsztynie. - W związku z tą organizacją ruchu zmienione są trasy przejazdu autobusów obsługujących linie: 24, 25 i 34 w obu kierunkach. Autobusy od skrzyżowania al. Sikorskiego i Synów Pułku pojadą ulicami: Synów Pułku, Pstrowskiego, Kościuszki i dalej po stałych trasach. W przeciwnym kierunku zmiana trasy nastąpi od skrzyżowania ulic Pstrowskiego i Sikorskiego. Autobusy pojadą prosto ul. Pstrowskiego do ul. Synów Pułku, następnie do ul. Sikorskiego i dalej stałą trasą. Na wszystkich liniach obowiązywały będą wszystkie przystanki na trasach.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Żołnierskiej

W związku z budową linii tramwajowej zmieni się także organizacja ruchu na ul. Żołnierskiej. Od 4 maja (poniedziałek) odcinek Żołnierskiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Obiegową będzie zawężony do jednego pasa. Ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku od skrzyżowania z ul. Kościuszki. Spowoduje to zmiany w trasach autobusów linii: 5, 6, 11, 13, 17 i 100. - Pojazdy jadące w kierunku centrum (od skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul. Dworcową) na wysokości budynku sanepidu skręcą w prawo w ul. Obiegową, następnie pojadą al. Piłsudskiego i dalej według swoich stałych tras - wyjaśniają urzędnicy. - Linia 22 od skrzyżowania Żołnierskiej z Obiegową pojedzie Obiegową, Piłsudskiego i Kościuszki, a dalej według stałej trasy. Trasy linii: 24, 25 i 34 nie zmienią się.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.