Przetarg na ostatni podlaski odcinek trasy do Warszawy ogłoszony

To już trzeci tej jesieni przetarg na podlaski fragment krajowej ósemki łączącej stolicę Podlaskiego z stolicą kraju. Ogłoszone w środę postępowanie wyłoni wykonawcę odcinka ekspresówki od granicy województwa mazowieckiego do istniejącej obwodnicy Zambrowa.

- Po przetargach ogłaszanych we wrześniu i październiku tego roku na poszczególne części podlaskiej S8, przyszedł wreszcie czas na odcinek ostatni - ma on 14,9 km. Zaplanowany został - tak jak poprzednie - jako dwujezdniowa droga ekspresowa z jednym węzłem "Szumowo" , 14 obiektami inżynierskimi, drogami serwisowymi oraz elementami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także urządzeniami ochrony środowiska, takimi jak ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe, i nasadzenia zieleni - informuje Rafał Malinowski, rzecznik podlaskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podlaski odcinek DK 8 gotowy w 2017

Podkreśla, że tym samym wszystkie planowane do realizacji fragmenty krajowej ósemki w Podlaskiem są już objęte postępowaniami przetargowymi, a ich realizacja planowana jest na lata 2014-2017.

Trasa generalskaTrasa generalska Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Wyborcza.pl Białystok. Trzech nowych generałów na trasie generalskiej

Ogłaszane w tym roku postępowania mają tryb przetargu ograniczonego. W pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu), otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również termin wykonania oraz okres gwarancji. Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, drogowcy przewidują na drugą połowę 2014 roku.

Wreszcie koniec ograniczeń do Jeżewa

Niedawno białostocka dyrekcja rozstrzygnęła też przetarg na budowę ekranów akustycznych wzdłuż udostępnionego kierowcom od kilku miesięcy odcinka Białystok - Jeżewo. Po ich wybudowaniu trasa zdobędzie w końcu status pełnoprawnej drogi ekspresowej i będzie można po niej zgodnie z przepisami jeździć z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA