1-3 listopada na cmentarze najlepiej autobusem [MAPA]

ZDZiT uruchomi więcej kursów i wydłuży trasy linii obsługujących okolice nekropolii. Zmieni się tam też organizacja ruchu.

Drogowcy przygotowali na dni od 1 do 3 listopada nowe rozkłady jazdy. Zostaną też uruchomione dwie dodatkowe linie - 96 i 97. 96 można będzie dojechać z Gutkowa na cmentarz przy ul. Poprzecznej. Natomiast 97 połączy osiedle Generałów z cmentarzem w Dywitach. Szczegóły zmian na www.zdzit.olsztyn.eu.

Kierowcy, którzy planują dojazd na nekropolię w Dywitach, muszą pamiętać, że ul. Wadąska od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego będzie drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Pod sam cmentarz można dotrzeć od strony al. Wojska Polskiego.

Zmieni się również dojazd na cmentarz przy ul. Poprzecznej. Najlepiej dotrzeć do niego ul. Zientary-Malewskiej, która od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową. Można będzie nią przejechać wyłącznie w kierunku ul. Poprzecznej. Ul. Cicha zostanie wyłączona z ruchu. Ul. Poprzeczna będzie jednokierunkowa, przejazd nią będzie możliwy tylko od ul. Zientary Malewskiej do ul. Jagiellońskiej.

Zmiany zaczną obowiązywać od czwartku (31 października) od godz. 23. W poniedziałek, 4 listopada, ok. godz. 5 przywrócona zostanie stała organizacja ruchu.

Przypominamy, że 1 listopada na czterech nekropoliach (św. Józefa, św. Jakuba, przy ul. Poprzecznej i pod Dywitami) odbywać się będzie kwesta. Wolontariusze będą zbierać datki w godz. 8-15. Zebrane pieniądze organizatorzy przeznaczą na dwa cmentarze - św. Jakuba i św. Józefa. - Odnowimy metalowe ogrodzenia, odrestaurujemy część pomników. Trzeba też będzie zrobić porządek z drzewostanem - mówi dr Jan Chłosta ze Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA