Nissan Leaf Nissmo | Electro Dance

Nissan oferuje na japońskim rynku tuningowy kit przygotowany przez Nismo dla modelu Leaf

Nissan Juke Nismo - cenyNissan Juke Nismo - ceny Nissan Juke Nismo - ceny Nissan Juke Nismo - ceny

Nie licząc wyjątków, elektryczne samochody to najnudniejsze auta na świecie. Przy czym nawet te sportowe typu SLS Electric Drive czy Fisker Karma nie budzą tych emocji co podobne modele z spalinowymi jednostkami. Mimo to nadworny tuner Nissana Nismo próbuje nadać modelowi Leaf nieco więcej charakteru.

Japończycy obiecują więcej mocy i większy zasięg, jednak nie podają żadnych technicznych danych, które mogłyby to potwierdzić. Specjalny pakiet aerodynamiczny (spojler z przodu, tyłu, boczna listwa, płat na dachu) ma zwiększyć prędkość maksymalną o kilka km/h. Klientowi pozostawia się wybór czy dodatkowe elementy mają być wykonane z karbonu czy z włókna szklanego.

Najfajniejsze używane Nissany

Firmowy tunning elektrycznego Leafa nie należy do tanich. Pakiet optyczny w przeliczeniu kosztuje (w zależności od wybranego materiału) od około 17 000 do 24 000 zł! Za  3500 złotych dokupić możemy sportowe zawieszenie, a felgi kosztują około 5600 złotych za komplet. Na razie nie wiadomo czy pakiet Nismo trafi na rynek europejski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.