Porsche stawia na hybrydy

Cayenne to pierwsze słowo marki Porsche w temacie samochodów hybrydowych. Ale Panamera nie jest ostatnim

Porsche 911 z napędem hybrydowym? Oczywiście i to nie tylko na torze wyścigowym. Ale na 911 hybrydyzacja się nie skończy. W planach jest dostosowanie napędu hybrydowego do każdego modelu produkowanego przez producenta z Zuffenhausen. Dodatkowy silnik elektryczny trafi więc też do najmniejszej serii Boxster/Cayman.

Porsche 911 Turbo | Król ze Stuttgartu

Co już wiemy o nowym napędzie? Silnik spalinowy będzie wspomagany przez motor elektryczny osiągający moc 95 KM. Będzie on chłodzony cieczą i powietrzem, a zamiast ciężkiej miedzi instalacja elektryczna będzie wykonana z aluminium.

Technologia hybrydowa nadal jest rozwijana. Porsche pracuje m.in. nad systemem bezprzewodowego ładowania akumulatorów, co znacząco poprawi komfort użytkowania tego typu samochodów. Taką ładowarkę będzie można zamontować np. we własnym garażu.

Aby obniżyć koszty w ramach korporacji, z technologii tej skorzysta nowy kuzyn Porsche, brytyjski Bentley. Obie marki należą teraz do koncernu Volkswagena, co będzie dla nich oznaczać w przyszłości bliższą współpracę w zakresie stosowanej technologii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.