Hybrydowy Volkswagen Up! w drodze

W najbliższej przyszłości ofertę Volkswagena wzbogaci hybrydowe XL1, które do przejechania 100 km potrzebuje 0,9 l oleju napędowego. Podobny zespół hybrydowy ma również trafić do miejskiego Upa!

Szukasz Volkswagena za 10 tys. zł? Mamy 914 propozycji

O możliwości "przeszczepienia" napędu z XL1 do Upa! pisaliśmy już przy okazji opublikowania galerii zdjęć najnowszej hybrydy Volkswagena. Teraz informacje są już potwierdzone. Jednak hybrydowy Up! ujrzy światło dzienne najwcześniej za 18 miesięcy.

Podstawą auta będzie, rzecz jasna, jego standardowa odmiana, ale to, co w nim najważniejsze, czyli napęd, będzie nieco zmodyfikowaną wersją zespołu hybrydowego Volkswagena XL1. Jego głównym źródłem napędu jest silnik Diesla o pojemności 0.8 l i mocy 48 KM. Wspiera go jednostka elektryczna o mocy 27 KM. Samochód przyspiesza do setki w 12,7 s, a na przejechanie 100 km potrzebuje 0,9 l oleju napędowego.

Szacuje się, że hybrydowy Up! będzie palił 1l/100 km, choć osiągnięcie tego rezultatu może być trudniejsze niż w przypadku XL1, które od samego początku powstawało po to, by zużywać jak najmniej paliwa.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie należy spodziewać się oficjalnego debiutu auta. Nie znamy również choćby zbliżonych cen hybrydowego Upa!.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.