Salon Detroit 2013 | Nissan Resonance

Nissan Resonance to zwiastun trzeciej generacji Murano. W przeciwieństwie do poprzedników jego stylistyka będzie zachowana w duchu pozostałych modeli marki

Nissan TeRRa

Miłośnicy Nissana Murano nie powinni być zawiedzeni. Resonance pokazuje, że trzecia już generacja odważnie stylizowanego dużego crossovera będzie kontynuować tradycje poprzedników. Nadal więc możemy się spodziewać opływowych kształtów nadwozia i charakterystycznego trójkątnego okienka za słupkiem C, którego dolna linia ucieka wyraźnie do góry. Nie ma jednak co liczyć na fantazyjny kształt przednich reflektorów, znany z obecnej generacji Murano. Stylistyka nowych crossoverów i SUV-ów zostanie zunifikowana z pozostałymi modelami marki. Widać to przede wszystkim po przednich reflektorach i tylnych lampach w kształcie litery V.

We wnętrzu dominują miękkie linie podkreślające elegancki styl samochodu. Na środku konsoli centralnej umieszczono duży wyświetlacz pełniący rolę "centrum dowodzenia" urządzeń pokładowych. Gdyby trafił do produkcji seryjnej w tej formie, byłaby to prawdziwa rewolucja.

Resonance nie jest jedynie "wydmuszką". Pod maska umieszczono bardzo realny układ napędowy. Jak na auto przyszłości przystało jest to układ hybrydowy. Silnik spalinowy o pojemności 2,5 l połączono z motorami elektrycznymi, a za przekazywanie mocy na koła odpowiedzialna jest bezstopniowa skrzynia CVT.

Nissan Murano trzeciej generacji powinien zostać pokazany jeszcze w tym roku. Być może jego debiut nastąpi podczas jesiennego salonu samochodowego w Los Angeles.

>>> Nissan Qashqai - lider polskiego rynku crossoverów już od 25 tys. zł <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.