Salon Los Angeles 2012 | Volkswagen Jetta Hybrid

Na Salonie Samochodowym w Los Angeles Volkswagen zaprezentował swoją drugą - po Touaregu Hybrid - hybrydę. Tym razem elektryczno-spalinowy napęd trafił do Jetty. Jego osiągi są obiecujące

Dziesięć Volkswagenów TDI do 10 tys. zł

Zespół hybrydowy nowej Jetty składa się z silnika 1.4 TSI o mocy 150 KM oraz jednostki elektrycznej o mocy około 30 KM. Benzyniak żwawo zabiera się za rozpędzanie auta już od najniższych obrotów. Maksymalny moment obrotowy o wartości 250 Nm jest dostępny już przy 1400 obr./min. Pomoc podczas przyspieszania oferuje też jednostka elektryczna. Efekt? Wyposażona standardowo w 7-stopniowe DSG Jetta Hybrid przyspiesza do setki w około 9 s.

Podstawowym celem, dla którego łączy się dwie jednostki w jeden napęd, nie jest skrócenie sprintu do setki (choć i ten czynnik zyskuje), a ograniczenie zużycia paliwa. I to się kompaktowemu Volkswagenowi udaje. Jak zapewniają Niemcy, Jetta Hybrid w cyklu mieszanym zadowala się nieco ponad pięcioma litrami (5,2 l) benzyny na 100 km.

Nowa Jetta Hybrid została zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Los Angeles. Miejsce nieprzypadkowe, bo Volkswagen właśnie na amerykański rynek przygotował to auto. W polskich salonach niemieckiej marki go nie znajdziemy.

ZOBACZ TAKŻE:

Masz 10 tys. zł? To stać Cię na tego Volkswagena z 1999 roku

Volkswagen pobił rekord prędkości

Volkswagen Jetta - test | Nie uwierzysz, że to Jetta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.