Porsche Cayenne dla ekologa?

Cayenne to dla Porsche kura znosząca złote jaja. I nie zepsuje tego, ani wersja z silnikiem wysokoprężnym (kiedyś nie do pomyślenia w Porsche), ani odmiana hybrydowa. W sieci pojawiły się plotki, że firma pracuje już nad nową wersją SUV-a. Tym razem z wtyczką

Porsche Cayenne od Lumma Design

>> Używane Porsche Cayenne już od... <<

Za kilka lat, najprawdopodobniej w okolicach 2014-2015 roku, Cayenne doczeka się liftingu. Można spodziewać się, że niemieccy styliści skroją dla SUV-a nowe, bardziej modne wdzianko i subtelnie odświeżą kabinę pasażerską, a w katalogu pojawią się nowe kolory nadwozia i unikalne wzory aluminiowych obręczy kół. Formalność. Wieść niesie jednak, że Porsche szykuje pewną niespodziankę. Przy okazji faceliftingu, miałaby zadebiutować nowa odmiana modelu z możliwością ładowania z domowego gniazdka. Do takiej informacji dotarli dziennikarze z Motor Trend .

Ich zdaniem, auto z dopiskiem e-Hybrid otrzyma napęd analogiczny to stosowanego obecnie w hybrydowym Cayenne. Jedną z głównych różnic będzie znacznie mocniejszy silnik elektryczny. W nowej hybrydzie ma on rzekomo rozwijać 100 koni mechanicznych, czyli ponad dwa razy więcej niż do tej pory (47 KM). Łącznie z doładowanym, benzynowym V6 tandem mógłby zaoferować kierowcy 420 koni mechanicznych. Czas potrzebny do osiągnięcia 100 km/h mógłby się "skurczyć" do niecałych 6 sekund.

Dziennikarzom z Motor Trend nie udało się ustalić, jaki dystans auto będzie mogło przejechać na samych bateriach. Inżynier, z którym rozmawiali zdradził im jedynie, iż będzie to przynajmniej 15 mil (ok. 25 kilometrów). Nie postanowiono też ostatecznie, czy Cayenne zostanie wyposażony w system e-charge, który zadebiutował podczas paryskich targów w prototypowej Panamerze Sport Turismo. Po jego aktywacji, silnik spalinowy pracowałby na "podwyższonych obrotach", ładując akumulatory. System ten przyda się w miastach ze strefami bezemisyjnymi. Kierowca, który chciałby do nich wjechać, mógłby awaryjnie podładować baterie do maksymalnego poziomu.

ZOBACZ TAKŻE:

Reflektory Porsche idealne do produkcji marihuany

Porsche Cayenne za pół miliona euro

Marzysz o używanym Porsche? Tu znajdziesz sporo ofert

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.