4 miliony hybryd Toyoty

Chyba żaden producent samochodów nie wierzy w przyszłość napędów hybrydowych bardziej niż Toyota. Japońska firma ma dziś doskonały powód do świętowania

Toyota Yaris Hybrid - test | Za kierownicą

>> Używane Priusy kupisz już za... <<

Toyota Motor Corporation poinformowała właśnie, że łączna sprzedaż samochodów hybrydowych koncernu przekroczyła w Japonii liczbę 2 mln sztuk, a na całym świecie już 4,6 mln egzemplarzy. Tylko od stycznia do października 2012 roku, hybrydy japońskiej marki znalazły ponad milion nabywców. Na sukces składa się z pewnością rozbudowana oferta modeli z tym rodzajem napędu. Obecnie Toyota ma ich aż 19 (w tym jeden model typu plug-in), a swoje auta sprzedaje na 80 światowych rynkach.

I nie zamierza spuszczać z tonu. Do końca 2015 roku Toyota planuje wprowadzić do sprzedaży 15 nowych modeli hybrydowych, rozszerzając jednocześnie ofertę na nowe rynki. Udział samochodów hybrydowych w całkowitej sprzedaży koncernu wciąż stale rośnie. W Japonii, po wprowadzeniu kompaktowego modelu Aque, wynosi on już 40 procent. Globalnie przekracza procent 14.

Toyota Prius PHV i Prius Plus | Ceny

Według obliczeń Toyoty, od 1997 roku, kiedy zadebiutowała technologia hybrydowa, jej wykorzystanie pozwoliło obniżyć emisję CO2 w motoryzacji o 30 mln ton, a zużycie paliwa o 11 mln litrów (porównując do parametrów zużycia i emisji samochodów spalinowych o podobnej wielkości).

Źródło: Toyota oprac. Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Milion hybrydowych Hond

Yaris Hybrid spalił 0,9 l/100 km

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.