Opel Corsa ecoFLEX

Volkswagen pokazując swojego Golfa VII Blue Motion zużywającego 3,2 l/100 km wyznaczył nowe standardy wśród ekosamochodów. Najszybciej zareagował Opel prezentując ulepszoną Corsę ecoFLEX

VW Golf Bluemotion

Opel Corsa nie jest modelem młodym, zadebiutował w 2006 roku, ale jest w czołówce najoszczędniejszych samochodów z napędem konwencjonalnym. Wersja ecoFLEX napędzana jest silnikiem wysokoprężnym 1.3 CDTI o mocy 95 KM i wspomagana jest systemem Start/Stop. Oczywiście w stosunku do pozostałych wersji zastosowano też kilka "sztuczek" mających na celu obniżenie oporów, a przez to spalania. Są to m.in. opony o niskich oporach toczenia, obniżone zawieszenie, pompę oleju o niższych oporach przepływu, wydłużone przełożenia w skrzyni biegów, czy odpowiednio zaprojektowany komputer sterujący pracą silnika.

>>> ecoFLEX, oszczędne Ople - ogłoszenia <<<

Sprawdź, ile można zaoszczędzić kupując właściwe opony

Dotychczasowy rezultat i tak był niezły. Średnie zużycie paliwa wynosiło 3,5 l/100 km. Usprawnienia poczynione przez inżynierów spowodowały, że przy identycznych osiągach silnika udało się obniżyć spalanie do 3,3 l/100 km, co przekłada się na emisję zaledwie 88 g CO2 na kilometr.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy nowa odmiana Corsy ecoFLEX trafi do salonów sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

Yaris Hybrid spalił 0,9 l/100 km

Hyundai i20 z fabrycznym LPG już od 44 600 zł

Opel Corsa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.