Kia Optima Hybrid od 114 900 zł

Do polskich salonów wjeżdża ekologiczny "średniak" Kii. Ceny Optimy z dopiskiem Hybrid startują od 114 900 zł

Pod kątem współpracy z napędem hybrydowym dokonano modyfikacji standardowej sześciostopniowej automatycznej skrzyni biegów. Tradycyjną przekładnię hydrokinetyczną zastąpiono silnikiem elektrycznym i pompą oleju o wysokiej wydajności. Efektem zmian jest możliwość działania w trybie napędu elektrycznego (EV), zwiększony stopień odzysku energii kinetycznej w czasie hamowania oraz wyraźnie większa precyzja pracy.

Optima Hybrid to pierwszy hybrydowy średniak z silnikiem benzynowym na europejskim rynku. Pod maską pracuje jednostka o pojemności 2 litrów i mocy 150 koni mechanicznych. Dopełnieniem ekologicznego tandemu jest 40-konny silnik elektryczny. Razem potrafią rozpędzić auto do 100 km/h w czasie 9,4 sekundy, przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 5,4 l/100 km, a pośredniczy w tym sześciobiegowy automat. W obniżeniu apetytu na paliwo pomaga dodatkowo system stop/start.

>> Bestseller Kii już od 22 tys. zł <<

Zespół sprzęgający oba silniki pozwala też na jazdę bezemisyjną, bez udziału jednostki spalinowej. Niestety, w informacji prasowej nie udało nam się wyczytać, jaki dystans można przejechać na samych bateriach.

Poszerzając gamę Optimy w Europie o model hybrydowy, dajemy klientom możliwość wyboru zespołu napędowego zgodnego z najnowszymi trendami światowymi. Nasz pierwszy hybrydowy samochód produkcyjny dla Europy jest dowodem na doskonałość inżynierii i zaawansowania technologicznego Kia ? mówi Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu Kia Motors Europe

Spal gumę i wygraj opony!

Kia Optima Hybrid dostępna jest w trzech odmianach: M, L oraz XL. W podstawowej, na liście wyposażenia znajdują się, m.in: poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera, poduszki powietrzne boczne oraz pełnowymiarowe kurtyny powietrzne dla pasażerów przednich i tylnych siedzeń, systemy ABS, stabilizacji toru jazdy (ESC), kontroli trakcji (TCS) i wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC) reflektory projekcyjne ze spryskiwaczami, światła do jazdy dziennej oraz tylne lampy w technologii LED, czujniki parkowania z tyłu, elektrycznie sterowane szyby z przodu i z tyłu, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne, bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania silnika, wielofunkcyjna kierownica, fotel kierowcy regulowany elektrycznie w 8 płaszczyznach z funkcją pamięci ustawień, radioodtwarzacz CD/MP3 z portem USB, złączem AUX i sześcioma głośnikami oraz 16-calowe, aluminiowe obręcze kół.

Ceny Optimy z dopiskiem Hybrid startują od 114 900 zł (125 900 zł w wersji L i 130 900 zł w najbogatszej odmianie XL). Gwarancja na litowo-polimerowe akumulatory to 7 lat lub 150 tys. kilometrów.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima od 82 900 zł

Salon Paryż 2012 - najważniejsze premiery

Oto Kia Carens - nowy minivan z Korei

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.