Salon Paryż 2012 | Mercedes SLS AMG Electric Drive

Niech nazwa Electric Drive was nie zwiedzie, ten SLS to najmocniejszy pocisk, jaki zbudowało AMG

Salon Paryż 2012 | Przewodnik

Mercedes SLS AMG to mocny, brutalny i dający ogromną frajdę z jazdy samochód sportowy. Jego silnik o mocy 571, lub 592 KM w wersji GT to gwarantowane emocje. A co by było gdyby tych koni było 750? Proszę bardzo, oto SLS AMG Electric Drive.

Zamiast jednego grzmiącego potwora pod maską auto napędzane jest czterema silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy kołach. Łączna moc to 750 KM, a maksymalny moment wynosi 1000 Nm. Na szczęście auta elektryczne nie potrzebują skrzyni biegów, więc przeniesienie tak dużego momentu nie nastręczało inżynierom większych problemów.

Osiągnięcie pierwszej setki przy gazie wciśniętym w podłogę zajmie w SLS AMG Electric Drive 3,9 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Jak na auto elektryczne, są to wartości imponujące.

Mercedes SLS AMG Electric Drive powstanie w pewnej ograniczonej liczbie egzemplarzy. Jego cena ma być dwukrotnie wyższa od wersji z silnikiem spalinowym. Jeśli więc ktoś chciałby zamówić elektryczną piękność od AMG musi przygotować ok. 1,8 mln zł.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Kino samochodowe gdzie tylko zechcesz | Wideo

Audi A3 vs. BMW serii 1 vs. Mercedes klasy A | Konfrontacja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.