Jazda Hyundaiem i20 za grosze

Hyundai Motor Poland i firma Czakram (przedstawiciel marki BRC) podpisali porozumienie, na mocy którego niebawem w salonach marki Hyundai pojawi się model i20 z zamontowaną instalacją gazową, objętą gwarancją producenta

Trzydrzwiowy Hyundai i30 na pierwszych zdjęciach

Samochód, napędzany 85-konnym silnikiem o pojemności 1,2 l, wyposażony będzie w sekwencyjną instalację gazową Sequent24 marki BRC. Toroidalny zbiornik gazu polskiej firmy STAKO, o pojemności aż 47 litrów (użytkowo ok. 39 l LPG), montowany będzie w bagażniku, we wnęce koła zapasowego. Instalacja LPG objęta będzie, podobnie jak samochód, 5-letnią gwarancją. Wszelkie przeglądy i bieżąca obsługa instalacji LPG dokonywane będą w serwisach marki Hyundai. Montaż instalacji gazowej dokonywany będzie przez firmę Czakram w Centrum Logistycznym Hyundaia. Kontrakt obejmuje konwersję zasilania 200 samochodów (z możliwością rozszerzenia liczby pojazdów).

Współpraca Hyundaia z firmą Czakram sięga 2001 roku. Od tego momentu w salonach zaczęły się pojawiać modele Accent, Getz, Lantra czy Santa Fe zasilane autogazem. W autach koreańskiej marki zamontowano ponad 1,5 tys. instalacji BRC (zarówno przez centralę, jak i przez lokalnych dealerów). Szczególnie udane były lata 2004 i 2005. Przedstawiciele producenta instalacji gazowych mają nadzieję, że współpraca dotyczyć będzie wszystkich modeli oferowanych przez Hyundaia.

Cena samochodu z instalacją LPG nie jest jeszcze znana, jednak jak określił ją przedstawiciel firmy Czakram, będzie to "atrakcyjna cena rynkowa".

Źródło: gazeo.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz "używańca"? Co powiesz na niezniszczalnego Mercedesa za 5 tys. zł?

Hyundai i30 kombi | Wielka galeria

Hyundai Genesis - wersja nowa, poprawiona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.