Jaguar C-X75 z silnikiem 1,6 litra

O modelu Jaguar C-X75 już pisaliśmy. Teraz Brytyjczycy zdradzili więcej szczegółów na temat jednostki napędowej. I tu ciekawostka...

Niesamowite BMW M3 na baterie

Widzicie jak to auto wygląda... Jak super sportowy samochód. Jaki silnik widzielibyście w takim samochodzie? V6, V8, co najmniej trzy, cztery litry pojemności, może dodatkowo z tubodoładowaniem. Nic z tego. Jaguar będzie montował w C-X75 silnik o pojemności 1,6 litra!

>> Sportowe Jaguary taniej niż w salonie <<

Na szczęście, na tym nie koniec. Silniczek wspomagany będzie przez kompresor i turbinę. A i to jeszcze nie wszystko. Dodatkowo zamontowane będą dwa silniki elektryczne. Każdy napędzać będzie jedną oś. Łączna moc tej hybrydy - 500 KM. Brzmi już o wiele lepiej. Silniki elektryczne będą zasilane akumulatorem. Jego waga to prawie 200 kilogramów. Na samym prądzie będzie można przejechać 60 km. Osiągi nie prezentują się już tak dziwnie jak jednostka napędowa. Prędkość maksymalna ma wynieść 322 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wg wstępnych danych Jaguara potrawa mniej niż 3 sekundy.

Jaguar C-X75  to póki co koncept. Jeżeli auto pojawi się na rynku, to powstanie tylko 250 egzemplarzy. W zależności od rynku Cena kosmiczna - może wynieść nawet 3,5 miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowe coupe już za 35 000 złotych?

BMW M3 na baterie

BYD e6 - Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.