Ford C-Max Energi - lepszy niż Prius?

Ford udostępnił nowe informacje na hybrydowego C-Maxa. Okazuje się, że kompaktowy minivan w wersji "eco" potrafi przejechać na bateriach dystans 32 kilometrów

Prześwietlamy oferty | Samochody hybrydowe w Polsce, cz. I

Podczas oficjalnej prezentacji Priusa z wtyczką Toyota przekonywała, że statystyczny Europejczyk pokonuje dziennie 20 kilometrów. Najczęściej chodzi o dystans z domu do pracy i z powrotem. Japończycy naszpikowali więc swoją hybrydę taką liczbą akumulatorów, by na wspomniane dojazdy wystarczyło. Szefowie Forda postanowili dać swoim klientom nieco więcej elektrycznej swobody - na bateriach hybrydowy C-Max potrafi przejechać 32 kilometry.

>> Używane Priusy już za 30 tys. zł <<

Całkowity zasięg C-Maxa Energi, przy zbiorniku zatankowanym pod korek i w pełni naładowanych akumulatorach, to 885 km. Średnie zużycie paliwa Ford określił na 2,48 l/100 km. Chodzi oczywiście o pierwsze 100 kilometrów, pokonywanych przy "pełnych" bateriach.

Hybrydowy minivan Forda napędzany jest tandemem składającym się z 2-litrowego, czterocylindrowego silnika benzynowego oraz silnika elektrycznego, zasilanego z zestawu litowo-jonowych akumulatorów. Łączna moc obu silników to 190 KM. Auto ma trafić do europejskich salonów jesienią. Cena nie została jeszcze oficjalnie podana.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe hybrydy są drogie. A co powiesz na używane? Ofert jest sporo

Prześwietlamy oferty | Samochody elektryczne dostępne w Polsce

Prześwietlamy ceny | Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.