Opel Insignia z fabrycznym gazem

Oferta aut na gaz LPG poszerza się o kolejny model. Tym razem do grona ekologicznych i oszczędnych samochodów wkracza Opel Insignia. Jak LPG sprawdzi się u konkurenta Volkswagena Passata?

Opel Adam - przepustka do klasy premium

Fabryczna instalacja gazowa w tym modelu Opla jest oferowana z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1.4 litra i mocy 140 KM. Producent podaje, że wyposażona w tę jednostkę Insignia zadowala się niespełna ośmioma litrami paliwa na 100 km (7,6 l/100 km) i emituje 124 gramy dwutlenku węgla na kilometr. Z natury oszczędny silnik może generować jeszcze mniej kosztów dzięki instalacji LPG.

Butlę z gazem wkomponowano w miejsce koła zapasowego, dzięki czemu przestrzeń bagażowa nie została ograniczona. Zbiornik napełniony LPG to swego rodzaju bonus zwiększający zasięg samochodu. Oczywiście nadal możliwa będzie podróż na benzynie. Nie wiadomo kiedy Insignia na gaz trafi do Polski.

Niemiecki cennik Opla Insigni LPG zaczyna się od 28 150 euro (z VAT), czyli ok. 117 tys. zł. Na polskie ceny musimy jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Insignia po zmianach

Opel Insignia 1.4 Turbo

Opel Insignia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.