Dłuższa ochrona akumulatorów Toyoty

Jeszcze w tym roku ruszy program rozszerzonej gwarancji na akumulatory w hybrydach Toyoty. Okres ochrony będzie mógł być wydłużony nawet do 10 lat

Gwarancja | Kto da więcej?

W przypadku samochodów hybrydowych największe obawy klientów wiążą się z żywotnością akumulatorów. Wiadomo przecież i nie jest to żadna tajemnica, że ten element układu hybrydowego jest najdroższy i nie można go tanio naprawić.

Obecnie Toyota udziela gwarancji na okres 5 lat lub przebieg 100 tys. km na wszystkie elementy hybrydowego zespołu napędowego, łącznie z akumulatorem. Nowy program Toyoty o nazwie Hybrid Battery Extra Care może wydłużyć ten okres nawet dwukrotnie. Dotyczy on samochodów nowych i używanych, ale wyposażonych jedynie w akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH).

>>> Szukasz używanego Priusa? Zobacz ogłoszenia <<<

Aby skorzystać z nowej oferty gwarancyjnej należy przed upływem pięcioletniej gwarancji lub osiągnięciem przebiegu 100 tys. km, przeprowadzić krótki, pięciominutowy test hybrydowego zespołu napędowego. Należy go wykonać u dowolnego dilera Toyoty. Pozytywny wynik testu zostanie potwierdzony certyfikatem Hybrid Battery Extra Care na kolejny rok lub 15 tys. km na akumulatory niklowe-wodorkowe.

Dzięki nowemu programowi serwisowemu Toyoty dla pojazdów hybrydowych, ich posiadacze będą mogli przedłużyć ochronę gwarancyjną na okres nawet 10 lat od daty pierwszej rejestracji, dokonując sprawdzenia zespołu napędowego co 12 miesięcy lub co 15 tys. km.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Auris - ogłoszenia

Uważaj na przebieg. 1 km i po gwarancji

Toyota Corolla po raz jedenasty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.