Jaguar XJ Plug-in-Hybrid - Moc dwóch serc

Na Festiwalu Prędkości w Goodwood Jaguar zaprazentował model XJ Plug-in-Hybrid. Teraz dowiedzieliśmy się o nim nieco więcej

Hybrydy to będzie przyszłość również dla Jaguara. XJ, póki co jeszcze jako model koncepcyjny zostanie wcześniej czy później wprowadzony w życie. Benzynowa hybryda to 2 litrowy, czterocylindrowy silnik z tubodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim. Do jednostka pochodzącej z modelu Evoque dołączono silnik elektryczny o mocy 69 kW. Brytyjczycy szacują moc hybrydy na 334 KM. O przeniesienie napędu dba ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia.

Volvo V60 Plug-in-Hybrid - Pierwsza jazda

Według danych opublikowanych przez producenta Jaguar może poszczycić się średnim spalaniem 3,2 l/100. Hybrydowy XJ może się poruszać również tylko na prąd. W takim wypadku zasięg wynosi około 40 km. Przy takich danych zasięg limuzyny ma wynieść 1100 km. Inne dane: 0-100 km/h pokonuje w czasie 6,5 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozwiązanie trafi do produkcji. Wiadomo za to, że silnik trafi do różnych modeli Jaguara i Range Rovera.

ZOBACZ TAKŻE

Jaguar z silnikiem diesla? Zobacz za ile możesz go kupić...

Hanower 2010 | Solaris Hybrid plug-in

Audi R8 e-tron - Elektryczny rekordzista

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.