BMW i8 będzie kosztować ponad 420 tys. złotych

BMW i8 to kolejny dowód na to, że ekologia nie musi być nudna. To także dowód na to, że ekologiczne rozwiązania rzadko bywają tanie

Choć do premiery modelu i8 zostało jeszcze mnóstwo czasu (premiera planowana jest na 2014 rok) i wiele może się zmienić, BMW zdecydowało się już dziś ujawnić zakładaną cenę. W udzielonym niedawno wywiadzie Ian Robertson (członek zarządu BMW AG) zdradził, że auto będzie kosztować przynajmniej 100 tys. euro, czyli około 425 tys. złotych.

Piękne Zagato Coupe, czyli BMW z Włoch

Dużo to, czy mało? Przedstawiciele niemieckiej firmy są przekonani, że cena jest adekwatna do zastosowanych technologii oraz możliwości ekologicznego coupe.

>> Używane BMW M3 już od... <<<

Prototyp i8 napędzany jest silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 129 koni mechanicznych, współpracującymi z turbodoładownym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym (200 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Moc przekazywana jest w całości na koła tylnej osi, sprint do setki zajmuje 5 sekund, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Trzeba przyznać, że jak na ekologiczne auto, osiągi są imponujące. Na dodatek, pierwsze 30 kilometrów można pokonać na samych bateriach, a po wykorzystaniu całej energii, średnie zużycie paliwa oscylować ma wokół 3 l/100 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Myśleliście, że kosztuje majątek? BMW 760 z 2003 roku już za 60 tys. zł

Już jest! BMW serii 7 po faceliftingu. Szukamy zmian

BMW M5 od G-Power - mocniejsze od najszybszego

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.