Mistrzowie spalania

We wtorek zakończyło się Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy. Osiągnięte na nim wyniki są co najmniej zaskakujące

Ekonomiczna jazda to na pewno najnudniejszy sposób jeżdżenia samochodem. Trzeba mieć cierpliwość i prawą nogę wagi piórkowej. Mercedes szukał mistrzów ekonomicznej jazdy i śmiało można powiedzieć, że ich znalazł. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy, nie tylko użytkownicy Mercedesów. Na jakim samochodzie odbywały się próby najniższego spalania? Jeździć trzeba było Mercedesem Vito... Pewnie się zastanawiacie ile można spalić w dużym, dostawczym Vito 116 CDI wyposażonym w silnik o mocy 163 KM. Jak myślicie? 5,5 litra? 4,8 litra? Nic bardziej mylnego. Mistrzowskie średnie zużycie paliwa osiągnięte w tym konkursie to zaskakujące 3,3 litra na 100 km!

Historia gwiazdy Mercedesa | Wideo

W konkursie udział wzięło niemal 1200 kierowców. Do ścisłego finału przeszło 32. Trasa przejazdu była dla wszystkich taka sama. Odcinek testowy liczył 60 km i na nim większość uczestników uzyskiwała wynik 4 i mniej litrów na setkę. Pan Jacek Siwicki uzyskał fenomenalny wynik 3,3 l/100 km. Na drugim miejscu uplasował się Pan Sebastian Sadłocha z wynikiem 3,4 l/100km. Trzeci wynik to średnie zużycie 3,5 litra uzyskany przez Macieja Adamskiego i Jespera Rainera.

Było o co powalczyć - główna nagroda to roczny zapas paliwa o wartości 18.000 zł albo ekskluzywny wyjazd VIP z zespołem Mercedes-AMG-Petronas na zawody Formuły 1 na torze w Hockenheim.

Dla wszystkich ciekawych innych wyników i tajników eco jazdy Mercedes przygotował specjalną stronę - http://www.vaneconomy.pl/

Wszystkie Mercedesy z dieslem - ile kosztują?

Mercedes SLS AMG Roadster

Miejsce parkingowe za 3,4 mln zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.