Znamy ceny hybrydowej Toyoty Yaris

65 100 zł - tyle trzeba zapłacić za pierwsze w Europie miejskie auto Toyoty o napędzie hybrydowym. Co otrzymamy w tej cenie? Sporo

Nowa Toyota Avensis w Polsce od...

Yaris Hybrid 100 będzie trzecim hybrydowym samochodem Toyoty dostępnym na polskim rynku. Do napędu miejskiego Japończyka służy silnik spalinowy o pojemności 1.5 l, który wspierany jest jednostką elektryczną, będącą jednocześnie generatorem wykorzystywanym m.in. do odzyskiwania energii z hamowania. Zespół hybrydowy sprzężono z bezstopniową przekładnią. Łączna moc hybrydowego Yarisa wynosi 100 KM.

Toyota chwali się, że ich najnowsza hybryda zachowuje pełną funkcjonalność wnętrza i bagażnika, a jednocześnie charakteryzuje się rekordowo niskim spalaniem w segmencie. Japończycy zapewniają, że w cyklu miejskim Yaris Hybrid 100 zadowoli się 3,1 l benzyny na 100 km. Toyota Yaris Hybrid 100 będzie objęta w Polsce 5 letnią (lub 100 tys. km) gwarancją na cały zespół napędowy.

Ceny nowego modelu startują od 65 100 zł. Tyle trzeba zapłacić za wersję Terra. Poza standardową w każdym hybrydowym Yarisie automatyczną skrzynią biegów, samochód wyposażony jest m.in. w 7 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy VSC, system wspomagający pokonywanie podjazdów, światła do jazdy dziennej typu LED i automatyczną klimatyzację dwustrefową. W cenniku znajdą się także wersje Sol i Dynamic, uzupełniające wyposażenie wersji Terra o elementy takie jak system multimedialny Toyota Touch z kamerą cofania, 16-calowe felgi aluminiowe, zestaw Bluetooth, chłodzony schowek czy panoramiczny szklany dach.

Pierwsze samochody zostaną odebrane przez klientów Toyoty w czerwcu.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy pochodzenie ma znaczenie? Toyota z Francji, Audi z Węgier...

Samochody z innej bajki | Toyota na świecie

Toyota Yaris - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.