2616 kilometrów na jednym baku!

Amerykańskie małżeństwo pobiło rekord świata odległości pokonanej samochodem na jednym, pełnym baku. John i Helen Taylor pokonali w swoim Volkswagenie dystans 2616,9 kilometra

Jak jeździć oszczędnie? Dziesięć rad od mistrza jazdy o kropelce

Autem, które pomogło im dokonać tego wyczynu był nowy Volkswagen Passat z wysokoprężnym 2.0 TDI pod maską. W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że próba odbywała się w "normalnych drogowych warunkach", a w aucie, oprócz kierowcy i pasażera, znajdował się bagaż ważący około 55 kilogramów.

>>> Ferrari Hybrid już w przyszłym roku <<<

2616,9 km to wynik, który pozwolił amerykańskiemu małżeństwu pobić poprzedni rekord świata o ponad 150 km. W październiku 2010 roku, dziennikarz Sunday Times - Gavin Convay, przejechał za kierownicą Passata BlueMotion 1.6 TDI dystans 2464 kilometrów.

>>> Amerykanie wolą diesle od hybryd <<<

Bardzo cieszymy się z pobicia rekordu odległości pokonanej samochodem na jednym baku. Passat TDI okazał się doskonałym kompanem na długie trasy. Ma mnóstwo miejsca w środku i przestronny bagażnik, a przy tym potrafi być wyjątkowo oszczędny, czego dowodem jest nasz wynik - skomentowali swój wyczyn świeżo upieczeni rekordziści.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo V60 Hybrid - tylko dla Europy

Rimac Concept One - chorwacki pocisk

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.