BMW i8 Spyder | Wideo

Kilka dni temu publikowaliśmy pierwsze zdjęcie ekologicznego prototypu BMW, dziś mamy dla Was kilka oficjalnych klipów z i8 Spyder w roli głównej. Możecie zatem nie tylko przyjrzeć mu się z bliska, ale też posłuchać jak brzmi elektryczny silnik napędzający przednie koła. Chociaż to akurat wątpliwa przyjemność...

BMW i8 jednak będzie mocniejsze

Spyder bazuje oczywiście na odmianie coupe, ale jest od niej nieco krótszy. Zmianie uległ mechanizm otwierania drzwi i pokrywa silnika, która w najnowszej wersji i8 jest szklana. W mniej obszernym (przez skrócony rozstaw osi) wnętrzu wygospodarowano miejsce dla dwóch foteli, które pokryto nowymi materiałami.

Modyfikacje ominęły napęd - w i8 Spyder znalazł się ten sam zespół hybrydowy, który znamy z odmiany coupe. Tylne koła obracają się dzięki 1.5-litrowemu trzycylindrowcowi o mocy 223 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 300 Nm. 132-konna jednostka elektryczna napędza przednią oś. Najnowsza odmiana i8 przyspiesza do setki w 5 sekund. To o 0,4 sekundy wolniej niż wersja coupe.

Kiedy nasycicie się już znajdującymi się poniżej filmikami, zapraszamy do obszernej galerii BMW i8 Spyder .

 
 
 

Piotr Kozłowski, bs

ZOBACZ TAKŻE:

Cała prawda o BMW

Przednionapędowy minivan i inne plany BMW

BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.