DeLorean DMC-12 z nowym silnikiem

W 2008 roku DeLorean Motor Company z Teksasu rozpoczęła limitowaną produkcję unowocześnionych DMC-12. Dzięki temu wspaniały DeLorean odbył podróż do przyszłości. Firma poszła za ciosem i w niedługo zaprezentuje wersję elektryczną gotową do produkcji

DeLorean DMC-12 EV - silnik i baterieDeLorean DMC-12 EV - silnik i baterie fot. DeLorean Oryginalne DeLoreany schodziły z taśm produkcyjnych w Północnej Irlandii w latach 1981-1982. Po ponad ćwierćwieczu DMC-12 narodził się na nowo, tym razem za sprawą teksańskiej firmy DeLorean Motor Company. Niestety limitowana seria została wyprodukowana i rozsprzedana, więc póki co miłośnicy samochodów z nierdzewnej stali odchodzą z kwitkiem. Już niedługo. DeLorean znów powróci, ale tym razem z napędem elektrycznym.

Klasyczny silnik spalinowy umieszczony za oparciami foteli został zastąpiony elektrycznym zasilanym za pomocą dwóch zestawów akumulatorów. Dokładna moc (podobno ponad 200 KM) i moment obrotowy nie są jeszcze znane, ale można śmiało założyć, że elektryczny DMC-12 bez problemów osiągnie prędkość 88 mph.

DeLorean DMC-12 EV - wnętrzeDeLorean DMC-12 EV - wnętrze fot. DeLorean Kierowca DeLoreana powstałego w Teksasie nie musi cofać się w czasie, by dobrze poczuć się w swojej maszynie. Na pokładzie może znaleźć się zarówno nawigacja GPS, jak i specjalne miejsce na iPhone'a. Oprócz współczesnych zabawek wnętrze zostało nieco odświeżone, nowa jest m.in. kierownica.

Auto gotowe do produkcji ma zostać zaprezentowane pod koniec przyszłego, lub na początku 2013 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Ken Block w wersji budżetowej | Wideo

Europejski Chevrolet Camaro | Galeria

Renault Safrane - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.