Lexus kusi ofertą "Last Minute". Sprawdzamy nowe rabaty i są naprawdę spore

Lexus nie ma zamiaru czekać na rozpoczęcie wyprzedaży rocznika 2024 do końca roku. Przygotował szeroką ofertę rabatową już dziś. Auto może się stać nawet o 60 tys. zł tańsze, a do tego kierowca ma możliwość wyboru taniego ubezpieczenia i finansowania.

Lexus w 2023 r. zajął piąte miejsce na rynku samochodów premium w Polsce. Ma jednak zakusy na większy sukces. Właśnie dlatego marka już w czerwcu rusza ze wzmożoną ofensywą rynkową. Przygotowała dla kierowców szereg ofert. W ramach japońskiego last minute mogą oni liczyć na obniżki sięgające prawie 60 tys. zł, a do tego atrakcyjne formy finansowania.

Zobacz wideo BMW odzyskane kilka godzin po kradzieży było już niekompletne

Rabaty na nowe Lexusy do 58 tys. zł. Każdy z SUV-ów jest tańszy

Oferty last minute w salonach Lexusa wyglądają interesująco z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że cały czas mówimy o autach, które zostały wyprodukowane w 2024 r. To zatem nie jest czerwcowy etap wyprzedaży rocznika 2023. Po drugie rabaty, elegancko nazywane przez Japończyków korzyścią, są kuszące. Oto kilka przykładów:

  • Lexus NX 350h Prestige z pakietami Design i Tazuna jest aż o 40,4 tys. zł tańszy. Teraz kosztuje 263 500 zł. Choć np. na wersję z hybrydą plug-in można uzyskać rabat sięgający nawet 47 tys. zł.
  • Lexus UX 300h F E-Four Sport Design jest aż o 34 tys. zł tańszy. Teraz kosztuje 192 900 zł.
  • Lexus RX 350h Prestige z pakietem Technology jest aż o 54,5 tys. zł tańszy. Teraz kosztuje 355 400 zł. Model Omotenashi jest oferowany z rabatem sięgającym nawet 58,2 tys. zł.

Bardzo ważne jest to, że samochody są dostępne praktycznie od ręki. Nie ma konieczności oczekiwania na zamówiony pojazd miesiącami. Poza tym nabywca może się zdecydować np. na oryginalne akcesoria. Belki dachowe, bagażniki dachowe oraz bagażniki na hak czy podświetlane listwy progowe są dostępne w salonach sprzedaży Lexusa nawet z 25-proc. rabatem. Kolejnym punktem oferty jest atrakcyjna stawka ubezpieczenia. Ta wynosi 1,99 proc. wartości pojazdu.

3 lata gwarancji na Lexusa, a później... relax. Oferta Lexus Relax oczywiście

Obniżka ceny nie kasuje jednego. Gwarancji na auto! Każdy nowy samochód Lexusa objęty jest pełną gwarancją (3 lata lub 100 tys. km), trzyletnią gwarancją na lakier oraz 12-letnią gwarancję na perforację nadwozia. Po tym czasie każdy przegląd w ASO wydłuża ochronę o kolejny rok lub 15 tys. km. Oferta nazywa się Lexus Relax i można z niej skorzystać do 10. roku eksploatacji pojazdu i do przebiegu na poziomie 185 tys. km.

Lexus ma także promocję last minute na finansowanie

Obniżone ceny samochodów stanowią dopiero pierwszą z zachęt. Kolejną przynosi finansowanie zakupu. Kierowcy, którzy zdecydują się na najem długoterminowy, mogą liczyć na obniżkę wysokości raty Kinto One nawet o 200 zł netto. Obniżka dotyczy zarówno programów przeznaczonych dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Dla przykładu Lexus UX jest dostępny w ofercie Kinto One już za 990 zł netto miesięcznie, a NX za 1190 zł netto miesięcznie.

Lepszy jest leasing? Tu Japończycy przygotowali ofertę 105 proc. Umowa zawierana jest na okres 36 miesięcy, opłata wstępna wynosi 45 proc., a wykup to 1 proc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.