Toyota Mirai w Polsce tańsza o 50 tys. zł. Rabat na auta z rocznika 2022

W związku z rozbudową infrastruktury do tankowania wodoru, Toyota Mirai jest do kupienia w Polsce w ofercie specjalnej. Bezemisyjna limuzyna z rocznika 2022 w wersji Executive jest dostępna u dealerów z rabatem wynoszącym 50 tys. zł i szybkim terminem odbioru.

5-osobowa limuzyna Toyota Mirai, która jest autem elektrycznym zasilanym wodorem, w wersji wyposażenia Executive kosztuje od 284 900 zł (pierwotna cena 334 900 zł). Auto dostępne jest też w Leasingu KINTO ONE, w którym miesięczna rata dla firm wynosi od 2963 zł netto. W Leasingu Konsumenckim KINTO ONE auto kosztuje od 3645 zł brutto miesięcznie. Tańsza odmiana Prestige została wyprzedana. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Wyposażenie Toyoty Mirai

W wersji Executive klient otrzymuje we wnętrzu tapicerkę ze skóry syntetycznej, podgrzewanie foteli przednich oraz podgrzewane skrajne fotele w drugim rzędzie oraz kierownica. Ponadto standard zawiera: 19-calowe felgi aluminiowe, dwustrefową klimatyzację automatyczną, system multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym 12,3 cala, nagłośnieniem Premium Audio JBL z 14 głośnikami, interfejsem Android Auto i Apple CarPlay, bezprzewodową ładowarkę telefonu w konsoli centralnej. Systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy Toyota T-MATE zawierają m.in.: system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), układ detekcji przeszkód (ICS), zapobiegający kolizjom podczas manewrów, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) i system adaptacyjnych świateł drogowych (AHS). 

Opcjonalny pakiet VIP kosztuje 35 tys. zł. W skład pakietu wchodzą: 20-calowe felgi aluminiowe, trzystrefowa klimatyzacja, tapicerka ze skóry półanilinowej w kolorze czarnym lub jasnym, wentylowane fotele przednie, wyświetlacz HUD, zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate Advanced Park czy dach panoramiczny z elektrycznie sterowaną roletą.

W Polsce działają dwie stacje tankowania wodoru

Toyota Mirai to jedyne dostępne w Polsce auto osobowe z napędem elektrycznym na wodorowe ogniwa paliwowe. Auto można zatankować w Warszawie (woj. mazowieckie) i Rybniku (woj. śląskie). Samochód jest wyposażony w trzy zbiorniki wodoru, których wypełnienie pod ciśnieniem 700 barów trwa 5 minut. Średnie zużycie wodoru wg WLTP w Mirai wynosi od 0,79 kg/100 km, co oznacza, że koszt przejechania 100 km tym autem w Polsce wynosi od 54 zł (kalkulacja dla ceny wodoru wynoszącej 69 zł/kg). Zasięg samochodu wynosi do 650 km.

Samochód oczyszczający powietrze

W Toyocie Mirai moc silnika elektrycznego wynosi 182 KM, a moment obrotowy 300 Nm. Jednostka ta jest zasilana ogniwami paliwowymi, które wytwarzają prąd na bieżąco w reakcji wodoru z tlenem. Jedynym produktem ubocznym pracy ogniw paliwowych jest automatycznie odprowadzana rurą wydechową woda. Auto ma także innowacyjny katalityczny filtr wbudowany we wloty powietrza, które jest doprowadzane do ogniw paliwowych, usuwający od 90 do 100 proc. zanieczyszczeń o średnicy od 0 do 2,5 mikronów z powietrza. Oznacza to, że powietrze opuszczające układ napędowy Mirai jest czystsze niż pobierane z otoczenia, a pokonanie 10 tysięcy km oczyszcza powietrze dla jednej osoby na 1 rok.

Zobacz wideo Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.