Nowy Mercedes-AMG GLC 43 4Matic z polską ceną. To ten z 2-litrowym silnikiem

Mercedes-AMG GLC 43 4Matic jest już dostępny do zamawiania w polskich salonach marki z gwiazdą w logo. Auto napędza czterocylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów, wytwarzający moc 421 KM. Cena startuje od 398 900 zł.

Mercedes-AMG GLC 43 4Matic to przede wszystkim liczne charakterystyczne dla AMG detale na zewnątrz i wewnątrz. Elementy stylizacyjne oraz wchodzące w skład wyposażenia mają za zadanie odróżnić pojazd od bardziej konwencjonalnego wariantu Mercedesa GLC i podkreślić dynamiczny charakter auta. Więcej o nowych samochodach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Stylistyczne elementy zwracające uwagę

Nadwozia przyciąga wzrok między innymi osłoną chłodnicy AMG z pionowymi poprzeczkami oraz specyficznym przednim zderzakiem z prowadnicami powietrza i chromowanymi wykończeniami. Sportowy design podkreślają również zintegrowane panele progowe, tylny zderzak o wyglądzie dyfuzora i dwie podwójne, okrągłe końcówki układu wydechowego.

We wnętrzu uwagę zwracają fotele AMG obszyte syntetyczną skórą ARTICO i mikrofibrą MICROCUT AMG z unikalnym wzorem. Opcjonalnie dostępna jest tapicerka ze skóry lub skóry nappa, z logo AMG wytłoczonym na przednich zagłówkach. Na życzenie oferowane są także fotele AMG Performance.

 

Czterocylindrowy silnik AMG z elektryczną turbosprężarką

Do napędu GLC 43 4Matic służy dwulitrowy czterocylindrowy silnik AMG z elektryczną turbosprężarką, rozwijający moc 421 KM. Rozrusznikoalternator z napędem pasowym (BSG) na krótko zapewnia dodatkowe zwiększenie mocy w dolnym zakresie obrotów silnika o 14 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,8 sekundy. Standardowa specyfikacja obejmuje napęd na wszystkie koła, zawieszenie AMG RIDE CONTROL z adaptacyjną regulacją tłumienia, aktywną tylną oś skrętną i błyskawicznie zmieniającą biegi przekładnię.

Cena rozpoczyna się od 398 900 zł. Bogato wyposażony Mercedes-AMG GLC 43 4Matic może być dodatkowo zindywidualizowany. Klienci mają do wyboru bogatą paletę opcji, dostosowaną do zróżnicowanych wymagań. Ceny dodatków prezentują się następująco:

  • Pakiet AMG Night: 4317 zł
  • Pakiet AMG Night II: 3166 zł
  • Zewnętrzny pakiet AMG karbon: 16 981 zł
  • Lakier MANUFAKTUR szarość grafitu magno: 18 996 zł
  • Pakiet foteli AMG Performance Advanced: 12 376 zł
  • Pakiet foteli AMG Performance high-end (m.in. fotele wielokonturowe): 26 710 zł
  • Pakiet AMG DYNAMIC PLUS (m.in. aktywne poduszki silnika): 11 513 zł
  • AMG Real Performance Sound: 3166 zł
Zobacz wideo Mercedes-AMG E53 4Matic to dość nieoczywiste auto
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.