W cenie samochodu program "Pomoc". Ford ma ciekawy patent na ochronę Assistance

Nie życzymy żadnemu kierowcy problemów na drodze, ale te się zdarzają. Często w najmniej odpowiednim momencie. W takiej sytuacji przyda się porządne Assistance.

Oczywiście słowa "patent" używamy z przymrużeniem oka, ale trzeba przyznać, że producenci mają coraz więcej pomysłów, jak ułatwić kierowcy życie. Jazda autem ma być przyjemnością. Ford właśnie poinformował o nowej ofercie - przygotowano atrakcyjny pakiet pomocy drogowej, którym bezpłatnie objęty jest każdy nowy pojazd tej marki. Bezpłatna opieka assistance w ramach programu Ford Pomoc chroni właściciela pojazdu przed niespodziewanymi wydatkami oraz oferuje wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży. Jak to działa?

Zobacz wideo Nasze pierwsze wrażenia z kontaktu z Fordem Explorerem

Ford Pomoc - jak to w ogóle działa?

Ford Pomoc obejmuje między innymi awarię pojazdu – gdy auto nie nadaje się do użytku lub stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zatrzaśnięcie lub uszkodzenie kluczyków, rozładowanie akumulatora, awarię ogumienia czy pęknięcie przedniej szyby. W przypadku braku paliwa lub rozładowania akumulatorów w aucie elektrycznym samochód jest holowany do autoryzowanego serwisu Forda.

Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów jest jednym z najważniejszych elementów DNA naszej marki. Dlatego każdy nowy Ford ma zapewnioną bezpłatną ochronę assistance na czas gwarancji podstawowej w ramach programu Ford Pomoc. Dzięki temu kierowca otrzyma pomoc na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego autoryzowanego serwisu Forda w Polsce i w większości krajów Europy

- komentuje Anna Bruj, specjalista ds. ubezpieczeń Ford Polska. Co się dzieje. kiedy samochód jest na tyle niesprawny, że musi zostać w serwisie na dłużej, a usterki nie da się naprawić od ręki. O tym również pomyślano. O ubezpieczeniach samochodu i podobnych tematach piszemy regularnie na stronie głównej gazeta.pl.

Ford Pomoc - auto zostaje w warsztacie. I co teraz?

W cenie samochodu z Ford Pomoc kierowca ma zagwarantowane pokrycie kosztów transportu do miejsca docelowego lub powrót do miejsca zamieszkania:

  • samochodem zastępczym (do 4 dni w przypadku awarii i do 2 dni w razie wypadku, czas da się wydłużyć programem Ford Ubezpieczenie)
  • taksówką (jeżeli odległość od miejsca docelowego jest mniejsza niż 30 km)
  • pociągiem w przedziale pierwszej klasy (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 30 km, a mniejszej niż 600 km od miejsca docelowego)
  • samolotem (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 600 km od miejsca docelowego – dotyczy zdarzeń poza granicami Polski)

Gdy awaria nastąpi w odległości powyżej 50 km od miejsca zamieszkania kierowcy ubezpieczenie przewiduje pokrycie kosztów noclegów – do 4 dni, jednak nie dłużej niż czas naprawy pojazdu. Ford Pomoc pomaga także w odbiorze samochodu z serwisu.

Ford umożliwia objęcie ochroną Assistance także pojazdy po zakończeniu gwarancji podstawowej. Po każdym przeglądzie serwisowym wykonanym u autoryzowanych dilerów Forda właściciel pojazdu ma prawo do otrzymania programu Assistance 12, ważnego przez okres 12 miesięcy lub do kolejnego przeglądu okresowego, w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. Oznacza to, że każdy serwisowany regularnie w sieci autoryzowanych serwisów Forda samochód tej marki ma, niezależnie od wieku, ochronę assistance

- tłumaczy Anna Bruj. Kierowcy są przez marki otaczani coraz większą opieką. To cieszy w czasach, w których kupno samochodu to coraz większy problem. Dzięki takim programom jak Ford Pomoc tracimy chociaż jedno ze zmartwień. Korzystacie w swoich samochodach z takich aniołów stróżów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.