Nowa Toyota Prius w nowej ofercie. KINTO ONE bardzo dużo zmienia

Nowa Toyota Prius będzie dostępna w Polsce od razu z bogatym wyposażeniem i napędem z wtyczką, a to zawsze winduje cenę. Polski oddział chwali się jednak ofertą KINTO ONE.

Nowa Toyota Prius - najważniejsze informacje

Wraz z nową generacją Toyota Prius zmieniła się nie do poznania. Teraz to rasowy halo car, który ma przyciągać spojrzenia i wyróżniać się na drodze. Nowy Prius powstał na platformie GA-C w udoskonalonej architekturze TNGA drugiej generacji, a do Polski przyjedzie tylko z napędem typu plug-in.

Układ hybrydowy o mocy 223 KM pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 s. Konstrukcja napędu opiera się na 152-konnym silniku benzynowym o pojemności 2.0 litra oraz elektrycznym silniku o mocy 163 KM. Motor elektryczny zasila bateria litowo-jonowa 13,6 kWh. Zasięg na samym prądzie to 72-86 km wg WLTP. Dość spore widełki to wpływ wyposażenia. Średnie zużycie? Toyota obiecuje od 0,5 do 0,7 l/100 km. Oczywiście tak znakomity wynik został osiągnięty w naładowanym samochodzie.

Zobacz wideo [Autopromocja] Testujemy Toyotę GR86 na Silesia Ring. Granatowa ma automat, czerwona - ręczną skrzynię

Ile kosztuje nowy Prius?

Polski cennik otwiera 199 900 zł. Dość sporo, ale polski oddział Toyoty chwali się niskimi ratami w programie KINTO ONE. Jak to wygląda w przypadku nowego Priusa? Poniżej podajemy i konkretne kwoty, i miesięczne raty. Najem długoterminowy został wyliczony na 36 miesięcy z limitem przebiegu 60 000 km i z opłatą wstępną w wysokości 10 proc. ceny auta.

Toyota Prius 2023 - ceny w Polsce

Toyota Prius będzie dostępna w Polsce w trzech wersjach – Comfort, Prestige i Executive. W podstawowej odmianie Comfort auto kosztuje 199 900 zł i otrzymuje m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym ekranem dotykowym 12,3", asystentem głosowym i nawigacją online, światła LED, felgi aluminiowe, podgrzewane przednie fotele i elektryczną regulację fotela kierowcy.

W KINTO ONE dla firm trzeba zapłacić od 1 979 zł netto miesięcznie. Osoby prywatne mogą skorzystać z podobnego finansowania od 2 353 zł brutto miesięcznie w Leasingu Konsumenckim KINTO ONE.

Wersja Prestige w cenie 211 900 zł zawiera m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, listwy LED w tylnych światłach, większe koła aluminiowe czy podgrzewanie kierownicy. Atutem tej konfiguracji są nowoczesne światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS). Technologia ta nie tylko automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, ale reguluje kształt snopa światła w sposób gwarantujący optymalne oświetlenie drogi bez oślepiania kierowców innych pojazdów. Priusa Prestige można dodatkowo doposażyć w panoramiczny szklany dach za 3500 zł.

Miesięczne raty? Od 2054 zł netto dla firm i od 2411 zł brutto dla osób prywatnych.

Toyota Prius 5. generacji plug-inToyota Prius 5. generacji plug-in fot. ŁK

Topowa wersja Executive kosztuje 239 900 zł. W tej konfiguracji model zyskuje m.in. monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wentylację przednich foteli i pamięć ustawień fotela kierowcy czy zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate. Najwyższą wersję Priusa wyróżnia także dach z panelami fotowoltaicznymi, który może ładować baterię czystą energią i wydłużyć zasięg auta w trybie EV maksymalnie o 8,7 km każdego dnia.

Tutaj od 2 413 zł netto dla firm lub od 2 871 zł brutto dla osób prywatnych.

Toyota Prius 5. generacji plug-inToyota Prius 5. generacji plug-in fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.