Nissan Ariya w sprzedaży. Topowa wersja zasięgu łapie się w programie Mój Elektryk. CENNIK

Nissan zakończył etap przedsprzedaży i otworzył w Polsce zamówienia na pełną gamę elektrycznego Nissana Ariya. Zamawiający mają teraz możliwość wyboru spośród wszystkich dostępnych wersji, kolorów oraz opcji wyposażenia.

Nissan Ariya jest kluczowym elementem strategii elektryfikacyjnej Nissana. Model ten jest dostępny w dwóch wersjach pojemności akumulatora i 4 kombinacjach napędu. Pierwsza wersja 63 kWh umożliwi przejechanie do 403 km, a druga 87 kWh do 533 km. W zależności od wybranej wersji zakres mocy rozciąga się pomiędzy 218 KM i 300 Nm a 306 KM i 600 Nm. Klienci mogą również zdecydować pomiędzy napędem na przednią lub obie osie. Wersja z napędem e-4ORCE wykorzystuje dwa silniki elektryczne. W standardzie kierowca może wybierać sposób trzech trybów jazdy – Standard, Sport, ECO, a w odmianach z napędem na cztery koła pojawia się jeszcze czwarty tryb Snow.

Z czasem na szczycie gamy pojawi się flagowa Ariya e-4ORCE 87 kWh Performance o mocy zwiększonej do 394 KM, wyróżniająca się najlepszymi osiągami (0-100 km/h w 5,1 s) i najbogatszym wyposażeniem z zakresu technologii. Niezależnie od wybranej wersji pojazd na publicznych stacjach może być ładowany w standardzie szybkiego ładowania CCS do 130 kW. Złącze ładowania umieszczona przy prawym przednim kole. Nissan Ariya 63 kWh będzie standardowo wyposażony w ładowarkę 7,4 kW do użytku domowego. Wersję z akumulatorem 87 kWh można ładować w domu trójfazową ładowarką o mocy 22 kW.

Nissan AriyaNissan Ariya fot. Nissan

W cenie 209 900 zł auto w podstawowej odmianie Advance z akumulatorem o pojemności 63 kWh oferuje zasięg do 403 km. Wyposażenie zawiera m.in.: system ProPILOT z Navi-Link, podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele przednie i kierownica, światła przednie w technologii Full LED, system inforozrywki NissanConnect z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, podgrzewana szyba przednia, system kamer 360 stopni czy elektrycznie sterowana klapa bagażnika. Wersja ta będzie idealnym wyborem dla osób, które na co dzień poruszają się głównie w obrębie aglomeracji miejskiej, a szukają elektrycznego crossovera o podwyższonym standardzie.

Advance z akumulatorem o pojemności 87 kWh i zasięgu 533 km kosztuje 242 900 zł. Model ten kierowany jest do klientów pokonujących samochodem większe odległości. Samochód cenowo mieści się w limicie rządowej dotacji na zakup samochodu elektrycznego w programie Mój Elektryk dla klientów biznesowych – wysokość dopłaty, o którą mogą ubiegać się przedsiębiorcy, sięga nawet 27 000 zł.

Kolejna odmiana Evolve oferowana jest w cenie 226 900 zł z akumulatorem 63 kWh oraz 259 900 zł za wersję 87 kWh. Takie auto będzie idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających od pojazdu maksymalnego poziomu komfortu i bezkompromisowego wyposażenia. W stosunku do odmiany Advance oferuje ona m.in.: adaptacyjne reflektory przednie Full LED, system nagłośnienia BOSE z 10 głośnikami, elektrycznie przesuwaną konsolę centralną, wentylowane fotele przednie z pamięcią regulacji czy wyświetlacz przezierny Head-up.

Zobacz wideo

W roku 2023, po tym jak zrealizowane zostaną wszystkie zamówienia przedsprzedażowe, do klientów trafi również kolejny przydział egzemplarzy topowej odmiany Nissana Ariya z akumulatorem o pojemności 87 kWh oraz napędem na cztery koła e-4ORCE. Zespół napędowy o mocy 301 KM pozwoli rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w czasie 5,7 s i umożliwi przejechanie na jednym ładowaniu nawet do 500 km. Samochód z napędem e-FORCE dostępny będzie w cenie 264 900 zł za odmianę Advance oraz 286 900 zł za wersję Evolve.

Dla odmiany Advance bez dodatkowej dopłaty dostępne jest kremowe wykończenie wnętrza materiałem i skórą ekologiczną, a kabina wersji Evolve za dopłatą może zostać wykończona niebiesko-szarą tapicerką ze skóry Nappa oraz ekologicznej. Ariya Evolve opcjonalnie otrzymać może również 20’’ felgi ze stopów metali lekkich z nakładkami aerodynamicznymi.

Do Nissana ARIYA we wszystkich wersjach oferowany jest również opcjonalny pakiet przeglądów serwisowych gwarantujący stałe koszty na podstawowe czynności przeglądowe przez wybrany okres. W ofercie znajdują się również domowe ładowarki Wallbox w cenie już od 3613 zł. W przypadku zakupu ładowarki Nissan zapewnia także doradztwo i pomoc w procesie instalacji poprzez wieloletniego partnera – firmę RAWICOM. Szczegóły oferty dostępne są u autoryzowanych dealerów Nissana.

Nissan oferuje również możliwość promocyjnego finansowania w ramach kredytu lub leasingu Nissan Select. Przykładowo, za samochód w wersji Evolve z akumulatorem o pojemności 63 kWh w leasingu Select dla przedsiębiorców klient zapłaci już od 2215 zł netto miesięcznie, podczas gdy rata za taki pojazd w kredycie Select dla klienta indywidualnego wyniesie od 2600 zł brutto za miesiąc.

Więcej o:
Copyright © Agora SA