Honda Civic e:HEV w polskiej ofercie. Ile kosztuje kompaktowa hybryda? CENNIK

Honda Civic e:HEV debiutuje w polskiej ofercie. 11. generacja kompaktowego auta wyposażonego w hybrydowy układ napędowy ma już swój cennik, który otwiera kwota 139 900 zł.

Wprowadzenie tego samochodu na rynek oznacza zakończenie realizacji strategii Electric Vision, zakładającej elektryfikację układów napędowych we wszystkich głównych europejskich modelach marki do końca 2022 roku. Honda Civic e:HEV jest wyposażona standardowo w wykorzystujący dwa silniki elektryczne, samoładujący się układ napędowy e:HEV. Sercem napędu jest 2-litrowy silniki benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, pracujący w cyklu Atkinsona. Sumaryczna moc zespołu napędowego wynosi 135 kW (184 KM) i 315 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Klienci mogą już składać zamówienia na Civica e:HEV u dealerów Hondy. Model jest dostępny w programach finansowania Honda Finance, gdzie miesięczne raty zaczynają się już od 1199 zł netto.

Polski cennik otwiera poziom wyposażenia Elegance wyceniony od 139 900 zł. W standardzie znajdują się: 17-calowe felgi aluminiowe, tapicerka z tkaniny, przednie i tylne czujniki parkowania, kamera cofania, 7-calowy wyświetlacz wielofunkcyjny oraz nawigacja, ośmiogłośnikowy system informacyjno-rozrywkowy, kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto. Podobnie jak wszystkie nowe modele Hondy, każda z wersji wyposażenia Civica jest uzbrojona w Honda SENSINGTM - kompleksowy zestaw rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę, w tym system utrzymywania na pasie ruchu oraz nową funkcję Asystenta jazdy w korku.

Wersja Sport, dostępna od 145 900 zł, oferuje siedzenia pokryte tkaniną i skórą syntetyczną, sportowe nakładki na pedały, światła przeciwmgielne LED, rzucające się w oczy czarne lusterka w kolorze fortepianowej czerni, czarne ramki okien oraz 18-calowe czarne felgi aluminiowe.

Wersja Advance wyceniona od 159 900 zł, jest wyposażona w zmodernizowany, 12-głośnikowy system audio BOSE CenterpointTM klasy premium. Egzemplarze w wersji Advance są również wyposażone w panoramiczny szklany dach, adaptacyjne światła drogowe (ADB) oraz zmodernizowany, 10,2-calowy wyświetlacz wielofunkcyjny. Wyposażenie dodatkowe obejmuje również 18-calowe felgi, wykończone w dwóch odcieniach czerni z diamentowym szlifem, pokryte skórą fotele i podgrzewaną kierownicę.

W tym roku Honda Civic obchodzi 50-lecie istnienia. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1972 roku sprzedano ponad 27,5 miliona jego egzemplarzy w 170 krajach. Civic 11. generacji bazuje na długiej historii sukcesów, stanowi jednak krok w ewolucji stylistycznej, w rozwoju dynamiki jazdy i technologii jednostek napędowych, które przypadną do gustu zarówno obecnym, jak i nowym właścicielom modelu Civic.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.