Mercedes-Benz Klasy T w sprzedaży. Znamy ceny eleganckiego vana

Zupełnie nowy model w portfolio marki Mercedes-Benz Vans trafił do sprzedaży. Mercedes Klasy T, który jest adresowany m.in. do dużych rodzin, kosztuje w Polsce minimum 120 048 zł brutto.

Mercedes-Benz Klasy T został wyceniony w Polsce. Nowy kombivan z gwiazdą w logo został zbudowany z myślą o użytku prywatnym, w przeciwieństwie do Citana zaprojektowanego do zastosowań komercyjnych. Producent pojazdów ze Stuttgartu dedykuje Klasę T rodzinom oraz entuzjastom aktywnego spędzania czasu wolnego.

Oferta zawiera cztery warianty silnika: dwa wysokoprężne i dwa benzynowe. W zależności od wyboru wersji, za Klasę T trzeba będzie zapłacić od 120 048 zł brutto (wersja T 160 o mocy 102 KM). Model T 180 ze 131-konną jednostką benzynową kosztuje od 124 722 zł brutto. Podstawowy diesel T 160d o mocy 95 KM to wydatek minimum 126 813 zł brutto, a wariant T 180d o mocy 116 KM ma cenę 131 487 zł brutto.

Poza standardową wersją, Mercedes Klasy T jest dostępny jeszcze w dwóch wariantach wyposażenia opcjonalnego Style i Progressive, które pozwalają dopasować wygląd i możliwości do indywidualnych potrzeb. Auto można zamówić w jednym z 10 kolorów lakieru. Pierwsze samochody pojawią się w salonach w wakacje.

Mały 5-osobowy van mierzy 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości. Wkrótce pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami. Nadwozia w standardzie ma przesuwne drzwi boczne po obu stronach. Ładowność hamowanej przyczepy wynosi do 1500 kilogramów, co umożliwia holowanie przyczep kempingowych i łodzi.  

Pojazd oferuje komfort, bezpieczeństwo i łączność na poziomie premium znanym z samochodów osobowych Mercedes-Benz. O bezpieczeństwo w standardzie dba siedem poduszek powietrznych, w tym centralna między fotelem kierowcy i pasażera z przodu. Klasa T została również bogato wyposażona w systemy asystujące kierowcy i poprawiające bezpieczeństwo podczas jazdy. Na pokładzie może znaleźć się m.in. topowy system multimedialny MBUX wraz z asystentem głosowym „Hej Mercedes".

O pierwszych wrażeniach ze spotkania z Mercedesem Klasy T, można przeczytać tutaj - KLIKNIJ.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.