Zakopianka DK7. Uwaga, kierowcy. Zmiana organizacji ruchu aż na tydzień

Zakopianka to jedna z tych dróg, która interesuje całą Polskę. W końcu to trasa w góry, a po zimie coraz więcej osób będzie chciało odpocząć w Tatrach. Jeśli planujecie wyjazd teraz, to musicie się liczyć ze zmianą organizacji ruchu.

O Zakopiance wspominamy bardzo często, ponieważ to jedna z najbardziej interesujących dróg w całym kraju. Ma około 100 kilometrów i łączy Kraków z Zakopanem. Pełni więc kluczową rolę dla każdego, kto chce się dostać w piękne polskie Tatry. W sezonie pokonanie tego wcale nie tak długiego odcinka to często droga przez mękę. Zakopianka jednak cały czas jest rozbudowywana, a sytuacja się poprawia z roku na rok. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy właśnie informację o kolejnej zmianie organizacji ruchu. Wszystko związane jest z budową węzła w Gaju.

Zakopianka. Zmiana organizacji ruchu - gdzie i kiedy

Podobnie jak w tym tygodniu, zamkniemy jedną jezdnię – tym razem w kierunku Myślenic. Ruch będzie przeniesiony na jezdnię w kierunku Krakowa, kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Utrudnienia związane są z demontowaniem deskowania na budowanym wiadukcie oraz montażem kolektora odwadniającego

- czytamy w komunikacie, który właśnie otrzymaliśmy. Zmiana organizacji ruchu i ewentualne utrudnienia w ruchu w Gaju na Zakopiance rozpoczną się w poniedziałek 13 maja i potrwają do piątku 17 maja.

Kierowcy mają jednak powody do zadowolenia, ponieważ na Zakopiance dzieje się coraz więcej, a komfortowy dojazd z Krakowa do Zakopanego powoli staje się realny. Całkiem niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chwaliła się, że przed zimowym sezonem uda się oddać kierowcom wyjątkowo trudny do wybudowania odcinek z Rdzawki do Nowego Targu. Wiele osób okrzyknęło już go mianem "najwyższego i najpiękniejszego". To spore wyzwanie techniczne z uwagi na swój górski charakter. Co prawda widoki z trasy będą przepiękne, ale jej budowa była sporym wyzwaniem dla drogowców. Kierowcy pojadą urokliwym odcinkiem jeszcze w tym roku. Więcej przeczytacie tutaj:

Zakopianka - utrudnienia. Jak uniknąć?

Zdjęcia grozy z Zakopianki obiegają media regularnie. Możemy się ich spodziewać już niedługo, ponieważ w Polsce powoli żegnamy zimę (choć w najbliższym tygodniu temperatury mają spaść w okolice pięciu stopni...), ale niedługo zagości u nas lato. Wiele osób uwielbia góry, a Zakopianka to najlepsza droga do serca Tatr. Trudno nią nie jechać. Czy da się w ogóle uniknąć stania w irytujących korkach? Jednym z rozwiązań jest wybranie godziny, kiedy ruch nie jest tak duży.

W przypadku wszystkich utrudnień w ruchu, rozkopów albo spodziewanych korków zawsze polecamy wam skorzystanie z jednej z popularnych aplikacji. Nieważne, czy to Google Maps, Apple Maps czy może Waze, warto wpisać cel podróży i zobaczyć, co appka proponuje. Na podstawie aktualnego ruchu zaproponuje alternatywną trasę, jeśli na tej domyślnej będzie się bardzo korkować i jest duże ryzyko opóźnień oraz korka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.