Spore utrudnienia na S7. Tym razem na północ od Warszawy. Trzeba przywyknąć

Od weekendu podróżujący trasą S7 Płońsk - Czosnów (woj. mazowieckie) muszą się zmierzyć z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu. Niestety, podróżujący z Warszawy do Gdańska muszą uzbroić się w duże pokłady cierpliwości i to na co najmniej rok.

Budowa drogi S7 na północ od Warszawy, w śladzie obecnej drogi krajowej DK7, przynosi znaczne utrudnienia w ruchu. Szczególnie dotkliwe są one na odcinku pomiędzy Czosnowem a Modlinem, gdzie przeprowadzono szereg zmian w organizacji ruchu. Niestety, w najbliższym czasie będzie ich nieco więcej niż jeszcze do niedawna. To oznacza, że tegoroczna wyprawa nad polskie wybrzeże i dojazd do Trójmiasta będzie wymagała cierpliwości, przynajmniej na odcinku od Warszawy do Płońska.

Jak wyglądają zamiany w organizacji ruchu na S7?

Od 18 kwietnia 2024 r. zmienił się tor jazdy na DK7 na odcinku Trębki/Strubiny-Zakroczym oraz 17 kwietnia 2024 r. na DK7 Poczernin - Szczytno. Ruch z jezdni głównej został przeniesiony na tymczasowe drogi, co wymaga od kierowców dostosowania się do nowej sytuacji na drodze. Podobne rozwiązania wprowadzono również 11 kwietnia 2024 r. w Szczytnie oraz od 5 kwietnia 2024 r. na odcinku Przyborowice - Michałówek.

Największe utrudnienia na S7 w Zakroczymiu

Największe trudności wynikają z modernizacji mostu na przyszłej trasie S7 w Zakroczymiu. Już w marcu jezdnia w kierunku Gdańska została całkowicie zamknięta dla ruchu. Kierowcy są zmuszeni do korzystania z sąsiedniej trzypasmowej jezdni, gdzie obowiązują zmienne kierunki jazdy. Prace remontowe na zamkniętej jezdni są w toku. Na jednym z odcinków DK7 ruch odbywa się w układzie 2+1. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane również w okolicach Czosnowa, przy ulicy Pańskiej (Czosnów-Dębina).

Nad jezdnią umieszczone zostały sygnalizatory świetlne wskazujące organizację ruchu na poszczególnych pasach. Zielona strzałka nad pasem ruchu informuje o możliwości korzystania z niego, natomiast czerwony krzyżyk oznacza zakaz ruchu. W dni robocze, w porannych godzinach dwa pasy będą dostępne w kierunku Warszawy, natomiast po południu sytuacja odwróci się - dwa pasy ruchu będą dostępne w kierunku Gdańska. Liczba pasów ruchu w danym kierunku w weekendy oraz dni świąteczne będzie dostosowywana do natężenia ruchu drogowego. Na całym obszarze budowy obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zobacz wideo

Stan budowa drogi S7 Warszawa - Płońsk

Aktualnie budowa drogi ekspresowej S7 skupia się na trzech odcinkach:

  • S7 Płońsk Południe - Załuski, gdzie prace osiągnęły poziom 27 proc.,
  • S7 Załuski - Modlin, gdzie postęp prac wynosi niemal 33 proc.,
  • S7 Modlin - Czosnów, gdzie wykonano już 47 proc. planowanych działań.

Według harmonogramu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nowe odcinki trasy S7 mają być otwarte dla kierowców już w 2025 roku.

Jak oceniasz tempo i sprawność budowy dróg w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.