Drogowcy wybudują drugą jezdnię obwodnicy Kępna. To część drogi ekspresowej S11

Już wkrótce Kępno doczeka się drugiej jezdni miejskiej obwodnicy. GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę ok. 4-kilometrowego odcinka wytyczonego w ciągu drogi ekspresowej S11.

"Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę około 4-kilometrowej drugiej jezdni obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024-2027 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku" - informuje GDDKiA. Za budowę trasy odpowiedzialne będzie konsorcjum Mirbud (lider) i Kobylarnia. Czas, jaki dano wykonawcy na realizację wartej ponad 69 mln zł inwestycji, to 33 miesiące (z wyłączeniem przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca). Można więc podejrzewać, że trasa zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2027 roku.

Zobacz wideo

Powstanie druga jezdnia obwodnicy Kępna. To część ekspresówki S11

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa drugiej około 4-kilometrowej jezdni prowadzącej od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. W ramach inwestycji wykonane zostaną również obiekty pod drugą jezdnię.

Aktualnie trwają prace projektowe dla budowy trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Długość projektowanej ekspresówki w woj. wielkopolskim to około 260 km. Została ona podzielona na sześć odcinków:

  1. Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
  2. Piła – Ujście o długości około 20 km,
  3. Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
  4. Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
  5. Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
  6. Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Co więcej, trwa przetarg na budowę 22-kilometrowego odcinka Oborniki – Poznań, wraz z obwodnicą Obornik. "Od wyboru najkorzystniejszej oferty wpłynęło odwołanie i obecnie trwa procedura odwoławcza. W pierwszej połowie br. planujemy podpisanie umowy z wykonawcą" - przekazuje GDDKiA. Pozostałe odcinki są w fazie projektowej.

Czy jesteś zadowolony z tempa budowy dróg w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.