Pojedziemy szybciej nowym odcinkiem S7. Droga zmieniła właśnie status

Mamy dobre wiadomości dla kierowców podróżujących S7 z Warszawy do Krakowa. Odcinek Lesznowola - Tarczyn Północ na trasie S7 został oficjalnie uznany za drogę ekspresową. Dzięki temu samochody osobowe, motocykle oraz pojazdy ciężarowe o masie do 3,5 t będą mogły jeździć tu z prędkością do 120 km/h.
Połączyliśmy funkcjonujące już odcinki S7 od strony Warszawy i Grójca i tym samym zmieniliśmy układ komunikacyjny na południe od stolicy Polski. Rozdzieliliśmy wspólny przebieg dwóch dróg ekspresowych, S7 i S8, który dotychczas kumulował się na odcinku pomiędzy węzłem Opacz na Południowej Obwodnicy Warszawy oraz Jankami

- poinformowała w poniedziałek 24 marca GDDKiA.

Co prawda, droga była już przejezdna od ubiegłorocznej majówki, ale udostępniono ją na zasadzie przejezdności ze stałym ograniczeniem prędkości. Dopiero teraz zakończono wszelkie prace, a odcinek dostał wszelkie zezwolenia. Tym samym droga zyskała status drogi ekspresowej.

Gotowe są też MOP-y

Ważnym krokiem na nowym odcinku S7 jest też zakończenie prac na terenach Miejsc Obsługi Podróżnych Mieszkowo, znajdujących się po obu stronach S7 między węzłami Antoninów i Złotokłos. Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń miejsca te zostaną udostępnione podróżnym, oferując udogodnienia, włączając w to miejsca parkingowe, wypoczynkowe oraz sanitariaty. Planuje się także rozbudowę o funkcje komercyjne, takie jak stacje paliw i lokale gastronomiczne.

Rok 2024 będzie przełomowy na budowie S7

Kolejna dobra wiadomość to rozpoczęcie w kwietniu ostatniego już etapu prac związanych z remontem 17-kilometrowego odcinka drogi krajowej od Sękocina Starego do Rembertowa. Prace mają być zakończone jeszcze w tym roku, a droga oddana do dyspozycji kierowców na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

To oznacza spore ułatwienie dla podróżujących na trasie z Warszawy w kierunku Krakowa, a także istotna zmiana w układzie komunikacyjnym na południe od stolicy Polski. Jeszcz w tym roku planowane są kolejne rozbudowy i wydłużenie trasy S7 na odcinku Warszawa-Kraków. 

Zobacz wideo

Dziś trasa wylotowa w kierunku Krakowa rozpoczyna się na węźle Warszawa Lotnisko, a dwujezdniową drogą dojedziemy do położnego blisko 240 km dalej węzła Miechów. GDDKiA zapowiada też, że jeszcze w tym roku wydłuży S7 na południe o kolejne kilometry. Po udostępnieniu odcinka Miechów - Szczepanowice odcinek ten połączy się z już funkcjonującą trasą S7 Szczepanowice - Widoma. Z kolei w listopadzie planowane jest udostępnienie dalszej części trasy do węzła Mistrzejowice i tymczasowego połączenia z Północną Obwodnicą Krakowa S52. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.