Droga S11 będzie poszerzona w okolicy Poznania. A co z resztą trasy?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę, który zaprojektuje i zbuduje drugą jezdnię obwodnicy Kępna o długości około 4 km. Trasa będzie modernizowana w ramach budowy drogi ekspresowej S11. Drogowcy podali też szczegóły budowy innych odcinków trasy.

Konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia wygrało przetarg na rozbudowę obwodnicy Kępna, który jest jednocześnie fragmentem trasy ekspresowej S11. Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 33 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie trasy, z wyłączeniem okresu zimowego (od 16 grudnia do 15 marca) podczas etapu budowy.

Obwodnica Kępna i fragment nowej trasy S11Obwodnica Kępna i fragment nowej trasy S11 GDDKiA

Wykonawca ma wybudować drugą jezdnię o długości około 4 km, zaczynając od strony północnej za węzłem Kępno Wschód i kończąc przy węźle Baranów. Dodatkowo, w ramach tej inwestycji powstaną obiekty pod drugą jezdnię nad drogą powiatową nr 5704P na odcinku Baranów - Jankowy, nad linią kolejową nr 272, a także nad rzekami Niesób i Jamica. Koszt rozbudowy to 69 mln złotych.

Zobacz wideo

Zaawansowanie prac na S11 (Wielkopolska)

Aktualnie trwają prace projektowe dla budowy trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Trasa S11 tylko w województwie wielkopolskim będzie miała długość ok. 280 km. Budowę podzielono na następujące odcinki:

  • Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
  • Piła – Ujście o długości około 20 km,
  • Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
  • Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości około 22 km,
  • Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
  • Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
  • Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Jak informuje GDDKiA aktualnie analizowane są oferty na budowę 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Podpisanie umowy zaplanowano na pierwszą połowie bieżącego roku. Dla pozostałych odcinków S11 trwają dopiero prace projektowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.