Ważna wylotówka z Krakowa gotowa jeszcze przed świętami

Dobre wiadomości napływają z Krakowa. Urząd Miejski w Krakowie zapewnia, że już na święta kierowcy dostaną zmodernizowaną wylotówkę na północy miasta - mowa o poszerzonej krajówce nr 7. Prace prowadzone na odcinku od ul. Woronicza do granicy miasta dobiegają właśnie końca. Wszystko wskazuje na to, że przed Bożym Narodzeniem zmodernizowana droga będzie dostępna dla kierowców.

Po trzech latach dobiegają końca prace na DK7 na al. 29 Listopada na odcinku ok. 2,6 km. Kierowcy już na święta wyjadą z Krakowa dwoma nowymi jezdniami, które będą miały po co najmniej dwa pasy ruchu w każdą stronę plus buspas dla komunikacji zbiorowej.

Wylotówka na Warszawę jeszcze przed świętami

Aktualnie kładzione są ostatnie warstwy asfaltu i trwa malowanie oznakowania poziomego. Montowana jest także sygnalizacja świetlna. Urząd Miejski w Krakowie zapewnia też, że droga zostanie w pełni otwarta jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

W ramach tego zadania przebudowano i zbudowano łącznie 15 skrzyżowań z ulicami takimi jak Banacha, Belwederczyków, Chlebowa, Dobrego Pasterza, Kuźnica Kołłątajowska, ks. Meiera, Nad Strugą, Powstańców, Rybianka, Siewna, Woronicza, Węgrzecka, Witkowicka, a także z planowanymi ulicami Felińskiego i Iwaszki oraz linią Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. W obrębie drogi powstały nowe chodniki, ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne.

Po dwa pasy plus buspas w każdą stronę

Podczas modernizacji przebudowano też dwa wiadukty kolejowe. Po zakończeniu prac drogowych okolice nowej al. 29 Listopada ozdobi 371 drzew i ok. 17 tysięcy krzewów. Rośliny zostaną nasadzone na projektowanych zielonych skwerach w rejonie ul. Chlebowej, ul. Rybianka, ul. Felińskiego oraz pasach zieleni wzdłuż al. 29 Listopada w miejscach niezagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Droga ma ułatwić wyjazd z Krakowa w kierunku Warszawy, ale także usprawni podróż osobom podróżującym w kierunku gmin Michałowice i Zielonki. 

Zobacz wideo

Jak informuje ZDM w Krakowie rozbudowa alei 29 Listopada stanowi drugą pod względem wielkości i znaczenia inwestycję infrastrukturalną w północnej części Krakowa. Zadanie to jest realizowane przez konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. i STRABAG Sp. z o.o.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.