Na krajowej 12 pojawi się kolejna obwodnica. Tym razem Wschowy i Dębowej Łęki

Przyjęto ostateczny wariant przebiegu obwodnicy Wschowy i Dębowej Łęki w ramach drogi krajowej nr 12. Wydana decyzja środowiskowo pozwala drogowcom na przygotowanie przetargu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wykonawcę poznamy w przyszłym roku.
Zobacz wideo

Decyzja środowiskowa ma kluczowe znaczenie w przygotowaniach do realizacji inwestycji. DŚU dotycząca obwodnicy Wschowy i Dębowej Łęki została wydana przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w ramach postępowania administracyjnego, które obejmowało konsultacje społeczne. To decyzja, która zatwierdza ostatecznie preferowany wariant trasy drogowej, na podstawie którego będą prowadzone dalsze prace projektowe, a następnie budowlane. Poniżej prezentujmy rozpatrywane opcje.

Obwodnica Wschowy i Dębowej ŁękiObwodnica Wschowy i Dębowej Łęki GDDKiA

Preferowany wariant przebiegu został ostatecznie zatwierdzony na podstawie tej decyzji i jest oznaczony kolorem zielonym. Wybrana opcja omija Wschowę od południowo-wschodniej strony i Dębową Łękę od południa, a następnie łączy się z obecnym przebiegiem drogi nr 12. Długość tego odcinka wynosi nieco ponad 7 km. Planowana jest tam budowa czterech skrzyżowań. Więcej informacji i planów dotyczących budowy dróg krajowych i lokalnych oraz autostrad znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowe obwodnice w Lubuskim

Projekt obwodnicy Wschowy i Dębowej Łęki jest jednym z sześciu planowanych projektów w województwie lubuskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Pozostałe obwodnice to:

  • Obwodnica Strzelec Krajeńskich w ciągu DK22, która jest już w trakcie realizacji,
  • Obwodnica Krosna Odrzańskiego w ciągu DK 29, która przechodzi obecnie procedurę przetargową na realizację,
  • Obwodnice Kostrzyna nad Odrą w ciągu DK31, Dobiegniewa w ciągu DK22 i Przytocznej w ciągu DK24, dla których oczekuje się na wydanie decyzji środowiskowych.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.