Renault Megane RS vs. Seat Leon Cupra | Wojna rozpoczęta

W marcu Seat pochwalił się swoim sukcesem. Leon Cupra 280 jako pierwsze seryjne auto przednionapędowe pokonał Północną Pętlę toru Nurburgring w czasie poniżej 8 minut. Rękawica została rzucona...

Renault Megane RS 265 Trophy

Leon uzyskał czas 7:58.40. Tym samym Hiszpanie zdetronizowali francuskiego króla, bowiem rekord w tej kategorii od 2011 roku należał do Renault Megane RS 265 Trophy i wynosił 8:07.97. Na reakcję ze strony Renault nie musieliśmy długo czekać.

Ceny Renault Megane w Polsce

Za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze Renault zaprezentowało nowy hashtag. Ma on być nazwą operacji, która pozwoli odzyskać tytuł. #Under8, nie możne oznaczać nic innego jak misję zejścia poniżej 8 minut na jednym okrążeniu Nurbugringu. Seat ma się czego obawiać, bo Francuzi zaprosili do projektu specjalistów z kilku bardzo renomowanych firm. Michelin przygotuje prawdopodobnie nową lepiej klejącą mieszankę opony Pilot Sport Cup. Akrapovic zajmie się zapewne projektem i wykonaniem nowego wydajniejszego układu wydechowego. Inżynierowie z Ohlinsa na pewno przeprojektują zawieszenie i zadbają o poprawę przyczepności. Pierwsze testy Renault na torze już się rozpoczęły.

Takie przygotowania oznaczają, że wojna o tytuł najszybszego hot-hatcha właśnie się rozpoczęła. Niedługo mogą do niej dołączyć kolejni rywale bo w przygotowaniu są Opel Astra Extreme i testowana także na Nurburgringu Honda Civic Type R. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko, dowiemy się niestety dopiero za jakiś czas.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon Cupra | Rekord na Nurburgringu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.