Pierwsze elektryczne Ferrari wycenione

Ferrari jeszcze w tym roku zaprezentuje swój pierwszy w pełni elektryczny model. Według doniesień auto będzie kosztować co najmniej 500 tysięcy dolarów, czyli około 2 milionów złotych. Według Włochów ten samochód zrewolucjonizuje rynek elektrycznych aut sportowych.

Pierwsze Ferrari bez silnika spalinowego pozostaje niemal całkowitą tajemnicą. Na razie wiemy tylko, że będzie on produkowany w nowej fabryce w rodzinnym mieście firmy, a jego premiera planowana jest na ostatni kwartał 2025 r. Ze źródeł zaznajomionych ze sprawą Reuters dowiedział się, że elektryczny włoski ogier będzie kosztował co najmniej 500 000 euro.

Cena wywoławcza dotyczy wersji podstawowej, ale prawie żaden właściciel nie kupuje Ferrari bez opcji. To oznacza, że pierwszy elektryk z Maranello będzie kosztował tyle samo co SF90 Stradale.

Cytowane przez Reuters źródło twierdzi również, że drugie Ferrari elektryczne weszło już we wczesną fazę rozwoju. Eksperci twierdzą jednak, że po SUV-ie Purosangue i pierwszym modelu elektrycznym dodanie do oferty kolejnego modelu EV może zaszkodzić ekskluzywności marki, choć z punktu biznesowego pierwszy SUV jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Kłopot z popularnością Purosange

Aby uniknąć stania się marką SUV-ów, Ferrari ograniczyło roczną produkcję Purosangue do 20 procent całkowitej produkcji. Przez ten zabieg znacnie wydłużył się czas oczekiwania na ten model. W listopadzie ubiegłego roku dyrektor generalny Benedetto Vigna wspomniał, że osiągnięto nowy rekord wyprzedając całą produkcję SUV-a na rok 2025! Ceny tego luksusowego modelu zaczynają się od około 400 000 dolarów.

Jeśli chodzi o inauguracyjny pojazd elektryczny, szef marketingu produktów w Ferrari, Emanuele Carando, powiedział niedawno, że będzie on miał „autentyczny dźwięk" i będzie „prawdziwym Ferrari". Przewiduje się, że w 2026 r. nienazwany model będzie stanowić około pięciu procent całkowitej sprzedaży. Oczekuje się, że do 2030 r. pojazdy elektryczne będą stanowić 40 procent wszystkich dostaw rocznych.

Zobacz wideo

Premiera w Genewie

Oficjalna prezentacja nowego elektrycznego Ferrari odbędzie się podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Genewie, gdzie zainteresowani będą mogli zobaczyć samochód na własne oczy i zapoznać się z jego możliwościami. Ferrari twierdzi, że aktualnie stawia na przyszłość, łącząc tradycję z innowacją, co może okazać się kluczowym krokiem w zachowaniu pozycji lidera na rynku luksusowych samochodów sportowych w nadchodzących latach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.