Opel Frontera nie tylko elektryczny. Silnik 1.2 Turbo w podstawie. Będzie też 7 miejsc

Nowy Opel Frontera podobnie jak jego krewniacy z Grupy Stellantis, nie będzie jedynie autem akumulatorowym umożliwiającym podróże bez lokalnej emisji spalin. Opel już oficjalnie podaje, że podstawowa jednostka napędowa to benzynowy silnik 1.2 Turbo.

Nowy Opel Frontera w gamie modelowej niemieckiej marki zastąpi Crosslanda. Uniwersalny charakter pojazdu o pudełkowatym nadwoziu odzwierciedla podwyższony prześwit i plastikowe osłony rozmieszczone wokół karoserii. Zaletami crossovera będzie też duża przestronność i wszechstronność, aby auto mogło łatwo spisać się w gusta rodzin oraz klientów prowadzących aktywny tryb życia. Bagażnik został obliczony na 450 litrów pojemności, a po złożeniu siedzeń przestrzeń przewozowa potrafi wzrosnąć do 1600 litrów. Co ciekawe, z czasem oferta zostanie rozszerzona o wariant 7-miejscowy.

Nowa Frontera będzie pierwszym samochodem produkowanym seryjnie z nowym logo Opel Blitz. Już od pierwszych przekazów medialnych informowano, że auto od samego początku będzie dostępne jako pojazd z napędem w pełni elektrycznym. Frontera Electric to jednak nie jedyny wariant, który trafi na rynek. Bardziej tradycyjnego napędu opartego na silniku spalinowym również nie zabraknie.

 

Podstawowym silnikiem 1.2 Turbo

Nowa Frontera będzie dostępny w wariancie z 48-woltową technologią hybrydową. Serce układu to silnik 1.2 Turbo o mocy 100 KM. Jednostka pracuje w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM) i zelektryfikowaną sześciobiegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem (e-DCS6). Ponadto Frontera Hybrid będzie również dostępna ze zelektryfikowanym silnikiem 1.2 Turbo o mocy 136 KM.

Klienci chcący podróżować bez lokalnej emisji spalin, będą mogli zamówić elektryczną Fronterę Electric o napędzie akumulatorowym, oferującą zasięg ponad 300 kilometrów (zgodnie z WLTP1). Natomiast wersja o zwiększonym zasięgu, dostępna w późniejszym terminie, będzie mogła przejechać do około 400 kilometrów (WLTP1) bez konieczności zatrzymywania się na ładowanie. Szczegóły techniczne wariantu Electric nie zostały jeszcze ujawnione.

Będą dwie wersje wyposażenia

Producent podzielił się informacją, że nowy Opel Frontera będzie dostępny jako Frontera lub Frontera GS. Już wersja podstawowa będzie oferować bogate wyposażenie. Wariant GS będzie wyposażony w takie systemy, jak multimedialny system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym i nawigacją, a także kamerę cofania. Klienci Frontery będą mogli dodatkowo spersonalizować swój pojazd za pomocą dwóch pakietów dostępnych jako opcja. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.