California Special i Nite Pony - nowe wersje nowego Forda Mustanga na 60-lecie

Ford świętuje 60-lecie motoryzacyjnego symbolu wolności i wprowadza specjalne pakiety wyposażenia do zupełnie nowej generacji Forda Mustanga. Pierwszy otrzymał nazwę California Special, a drugi to Nite Pony. Czym się charakteryzują?

Aby uczcić sześć dekad nieprzerwanej produkcji Forda Mustanga, który został zaprezentowany w Nowym Jorku 17 kwietnia 1964 roku, Ford zapowiedział dwie nowe wersje modelu na rynek europejski. Pierwszą jest Mustang GT z pakietem California Special, stanowiącym ukłon w stronę lubianej edycji specjalnej z 1968 roku o unikatowej stylistyce oddającej klimat amerykańskiego Zachodniego Wybrzeża. Dugi pakiet o nazwie Nite Pony dodaje Mustangowi nieco mrocznego charakteru dzięki subtelnym akcentom stylistycznym.

Ford Mustang California Special

Pakiet California Special jest dostępny do Mustanga GT w nadwoziu convertible, z 5-litrowym silnikiem V8 i sześciobiegową manualną lub 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. Edycja będzie oferowana w ośmiu wariantach kolorystycznych nadwozia, a także z charakterystycznymi pasami bocznymi w kolorze Medium Light Rave Blue oraz High and Low Gloss Black, z wyróżniającym napisem GT/CS, który przy słabym oświetleniu jest prawie niewidoczny, a przy mocnym świetle słonecznym wyeksponowany. Reflektory są otoczone czarnymi ramkami, a 19-calowe felgi aluminiowe są wykończone maszynowo z detalami w kolorze Rave Blue. Całość uzupełnia emblemat GT/CS na kracie osłony chłodnicy i znaczek GT na pokrywie bagażnika, oba wykończone w tym samym kolorze.

Elementy pakietu California Special nawiązują we wnętrzu do żywych motywów nadwozia za sprawą tapicerki Navy Pier i skórzanych foteli w kolorze Ebony Black. Jej ekskluzywność podkreślają dwukolorowe przeszycia Raptor Blue i Metal Grey, obecne na desce rozdzielczej, drzwiach, kierownicy i konsoli środkowej.

Ford Mustang Nite Pony

Pakiet dodatków Nite Pony jest dostępny dla Mustanga GT fastback i convertible z 5-litrowym silnikiem V8, współpracującym z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Pakiet daje klientom możliwość uzyskania bardziej mrocznego stylu. Znajduje się w nim szereg czarnych elementów: felgi aluminiowe Matte Black, czarny dach oraz osłony lusterek i ramki reflektorów, a także czarne przednie i tylne emblematy Pony. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo XV Ogólnopolski Zlot Mustangów Chorzów 2023
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.