Audi Q2 po drugim liftingu. Niemcy pożegnali pokrętło systemu MMI

Audi Q2 traci poręczne pokrętło służące do sterowania interfejsem multimedialnym MMI. Inżynierowie zmodernizowali wnętrze crossovera i osadzili na szczycie deski ekran dotykowy 8,8", który teraz będzie standardem w połączeniu z cyfrowym zestawem wskaźników o przekątnej 12,3".

Audi Q2 zostało wprowadzone na rynek w 2016 roku, a w 2020 r. przeszło znaczący lifting. Samochód zyskał m.in. przestylizowany wygląd zderzaków, nowy charakterystyczny układ świateł do jazdy dziennej w reflektorach, nową kierownicę czy opcjonalne cyfrowe zegary i lepsze wyposażenie. Teraz w 2024 roku Niemcy zafundowali temu modelowi kolejną modernizację, która objęła wnętrze i wzrost standardu wyposażenia. Model po zmianach budowany niezmiennie w głównej fabryce w Ingolstadt, trafi na rynek w pierwszej połowie roku. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Pokrętło MMI przechodzi do historii

Niewielki crossover czterech pierścieni będzie charakteryzował się nową deską rozdzielczą i konsolą środkową. Po zmianach system informacyjno-rozrywkowy otrzymał kompleksową aktualizację technologiczną. Teraz każde nowe Audi Q2 już w serii będzie wyposażone w wirtualny kokpit Audi (12,3-calowy wyświetlacz Full HD z konfigurowalnymi wskaźnikami) łączony z 8,8-calowym ekranem dotykowym, stanowiącym centralną jednostkę sterującą MMI. Oprócz obsługi dotykowej, systemem można będzie sterować także za pomocą mowy naturalnej. Niestety, to oznacza wyeliminowanie dotychczas stosowanego pokrętła wraz z sąsiadującymi przyciskami. Obszar tej sekcji został zamieniony w schowek. 

Zmianie uległa także trójramienna kierownica wielofunkcyjna, której design został dostosowany do stylistyki kierownic stosowanych w aktualnej gamie modelowej samochodów Audi. Za tymi zmianami podążyła modernizacja w zakresie bezpieczeństwa. Audi informuje, że do wyposażenia seryjnego będą teraz należeć takie funkcje jak: rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu i asystent parkowania tyłem. 

Tak prezentuje się zmienione wnętrze Audi Q2

Audi Q2 - wnętrze po liftinguAudi Q2 - wnętrze po liftingu Fot. Audi

Wnętrze Audi Q2 sprzed modernizacji

Audi Q2Audi Q2 Fot. Audi

Jeszcze więcej w standardzie

Audi Q2 po zmianach w standardzie zawierać będzie również: radio MMI z tunerem DAB, dwa porty USB-C z możliwością przesyłania danych w przedniej konsoli środkowej, funkcje połączeń alarmowych oraz kilka usług Audi Connect, takich jak zdalne sterowanie do przeglądania i kontrolowania niektórych informacji o pojeździe, w tym odblokowywania drzwi lub sprawdzania poziomu paliwa. Jako dodatkową funkcję pakiet przygotowawczy do nawigacji MMI obejmuje Audi smartfon interfejs, który umożliwia aktywację licznych usług Audi Connect oraz inteligentnego systemu nawigacji. 

Najbardziej rozbudowany pakiet MMI Nawigacja plus obejmuje usługi Audi Connect, usługi nawigacji z mapami satelitarnymi o wysokiej rozdzielczości oraz inne usługi, np. od Google. Dzięki nawigacji MMI plus mapa nawigacji może być wyświetlana w wirtualnym kokpicie Audi w postaci dużego obrazu. System Audi Connect zawsze korzysta z zainstalowanej na stałe karty e-SIM. Pakiet informacyjno-rozrywkowy będzie zawierał system dźwiękowy premium Sonos z 13 głośnikami i subwooferem, a Audi Phone Box ułatwi integrację smartfona i licznych funkcji z MMI, jednocześnie wzmacniając sygnał telefonu komórkowego (5G/LTE). W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.