Tank 700 Hi4-T to chińska klasa G. Wszystkie sztuki sprzedały się w 55 sekund

Tank 700 Hi4-T jest nowym modelem chińskiego producenta. Ma hybrydowy napęd o mocy 510 KM, ponad pięć metrów długości i kosztuje prawie 100 tys. dolarów. Mimo to pierwsza partia sprzedała się na pniu.

Chińska motoryzacja jest pełna mniej lub bardziej udanych kopii kultowego mercedesa klasy G. Projekt koncernu Great Wall Motor jest jednak bardziej oryginalny od większości z nich. Model marki o mało subtelnej nazwie Tank nie jest typowym klonem niemieckiej terenówki. Samochód Great Wall Motor zachował pozory oryginalności, jest większy i wcale nie taki tani. W dodatku pod karoserią chowa sporo ciekawych rozwiązań. Pewnie dlatego pierwsze 70 sztuk rozeszło się w czasie przedsprzedaży przeprowadzonej na salonie Guangzhou Motor Show w czasie krótszym niż minuta.

Zobacz wideo Czy w tym szaleństwie jest metoda? Sprawdzamy Mercedesa Klasy G, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 s

Więcej informacji na temat nowych modeli aut znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Tank jest marką koncernu Great Wall Motor produkującą auta klasy SUV

Oczywiście 70 sztuk to bardzo niewiele na olbrzymi chiński rynek, ale mimo wszystko świadczy o dużym zainteresowaniu nowym modelem znanej w Chinach marki. Great Wall Motor to jeden z większych chińskich producentów aut pozostających w prywatnych rękach. W 2021 r. zajmował ósme miejsce pod względem sprzedaży i był liderem w klasie pikapów. W pierwszej połowie 2023 r. GWM sprzedał ponad 519 tys. samochodów. W rękach Great Wall Motor są następujące marki aut: GWM, Haval, Wey, Tank, Poer, Ora.

Great Wall Motor produkuje samochody z napędem spalinowym, elektrycznym oraz hybrydowym. Właśnie do tej ostatniej kategorii należy model Tank 700 Hi4-T. Dlaczego cieszy się aż tak dużą popularnością? Pewnie chodzi o połączenie ciekawych cech i fakt, że to premierowa edycja, bo na pewno nie o cenę. Chińska terenówka wcale nie jest tania. Na lokalnym rynku Tank 700 Hi4-T kosztuje 700 tys. juanów, czyli około 99 tys. dolarów albo ponad 392 tys. zł.

 

Tank 700 Hi4-T jest nowoczesny, duży i mocny, ale nie należy do tanich aut

Klienci uważają, że GWM Tank 700 Hi4-T Limited Launch Edition jest tyle wart m.in. dzięki słusznym rozmiarom. Kopia klasy G jest jeszcze większa od oryginału, bo mierzy ponad 5,1 m długości. W dodatku jej napęd Hi4-T ma systemową moc aż 510 KM. Moc 360 KM dostarcza benzynowy silnik V6 3.0 biturbo, resztę motor elektryczny. Firma twierdzi, że dzięki temu oferuje osiągi 4x4 przy kosztach eksploatacji auta z napędem na jedną oś. Napęd jest przekazywany za pośrednictwem 9-stopniowej automatycznej skrzyni biegów, a nadwozie opiera się na klasycznej ramie.

To nie koniec atrakcji. Dzięki rozstawowi osi o długości trzech metrów w kabinie ma być mnóstwo miejsca. Jest też nowocześnie wyposażona. Znalazło się miejsce na wielki centralny ekran, ale też okrągłe wskaźniki i sporo fizycznych przycisków. Na zewnątrz można zobaczyć LED-owe oświetlenie i wielkie 22-calowe koła z oponami Michelin. Jak większość modeli marek koncernu Great Wall Motor, tak i nowy Tank 700 Hi4-T na razie będzie oferowany tylko w Chinach. Ale kto wie, co się wydarzy w przyszłości. Auta klasy SUV tańszej marki GWM Haval są coraz częstszym widokiem na europejskich drogach. Czy kupilibyście chińskiego luksusowego SUV-a za 400 tys. zł?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.